Grupu “Nirvana” tiesā iesūdz vīrietis, kura foto redzams uz albuma “Nevermind” vāka

4 komentāri
Grupu “Nirvana” tiesā iesūdz vīrietis, kura foto redzams uz albuma “Nevermind” vāka

Ievērojamo amerikāņu grandžroka grupu “Nirvana” tiesā iesūdzējis vīrietis, kura bērnības fotogrāfija redzama uz grupas albuma “Nevermind” vāka, raksta BBC.

Fotogrāfija, kurā iemūžināts kails zīdainis, kurš zem ūdens peld pēc striķī piesietas dolāra banknotes, nu kļuvusi par strīdus objektu, un taisnību tiesas ceļā nolēmis meklēt bildītē redzamais tagad 30 gadus vecais Spensers Eldens.

“Tā ir bērnu pornogrāfija” – tā tiesai iesniegtajos materiālos uzsver Losandželosā dzimušais vīrietis, kurš bildes tapšanas brīdī bijis četrus mēnešu vecs.

Kā Spensers norāda tiesa materiālos, viņa “patiesā identitāte un vārds ir mūžīgi saistīti ar komerciālu seksuālu izmantošanu, ko viņš piedzīvoja kā nepilngadīgs un kas izplatīta un pārdota visā pasaulē no brīža, kad viņš bija bērns, līdz šodienai”.

Eldens apgalvo, ka viņa vecāki nekad nav devuši rakstveida atļautu izmantot viņa fotogrāfiju uz albuma vāka un par foto izmantošanu viņiem nav ticis samaksāts.

Juridiskajā lietā arī tiek apgalvots, ka grupa “Nirvana” bija apsolījusi ar uzlīmi aizsegt Eldena dzimumorgānus, taču vienošanās netika ievērota.

Viņš lūdz atlīdzināt vismaz 150 000 dolāru lielu naudas summu no katra starp 15 apsūdzētajiem, kuru vidū ir bijušie grupas dalībnieki Deivs Grols un Krists Novoseličs, kā arī Kurta Kobeina īpašuma pārvaldnieks, Kobeina bijusī sieva Kortnija Lova un fotogrāfs Kirk Weddle.

“Nirvana” un grupas ierakstu kompāniju pārstāvji vēl nav snieguši atbildi.

Grupas “Nirvana” albums “Nevermind” izdošanu piedzīvoja 1991. gadā un kļuva par savas desmitgades nozīmīgāko mūzikas ierakstu.

Atgādinām, ka 2016. gadā, svinot ceturtdaļgadsimtu kopš leģendārā albuma “Nevermind” iznākšanas, unikālā projektā tika rekonstruēta šā albuma vāka fotogrāfija, piedaloties Spenseram Eldenam.

Puisēns no “Nirvana” albuma vāciņa 25 gadus vēlāk piedalās ikoniskās fotogrāfijas rekonstrukcijā

4 komentāri