Grupa “Madara” izlaiž singlu “Es esmu viss”

0 Komentāru

Daudzsološā čelliste Madara Fogelmane ar savu grupu ”Madara” 6. jūlijā izdevusi jaunu dziesmu ”Es esmu viss”. Madarai šis skaņdarbs ir īpaši zīmīgs, jo ar to viņa atgriežas Latvijas populārās mūzikas pasaulē.

Singla mūzikas un vārdu autore ir pati čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane, bet dziesmas producents ir Valters Pūce. Abi mūziķi ir bijušie skolas biedri Briseles Karaliskajā akadēmijā.

Pūce uzskata, ka skaņdarba trumpis ir Fogelmanes unikālā pieeja dziesmu rakstīšanā: ”Man ir liels prieks, ka pēc daudziem gadiem viņa uzrunāja tieši mani, lai producētu viņas mūziku. ”Es esmu viss” ir savs unikālais skanējums, kuru papildina Madaras eņģeliskā balss. Šīs dziesma Latvijas mūzikai noteikti sniegs pavisam jaunu muzikālo skanējumu.”

Fogelmane dziesmā iepinusi īpašu vēstījumu, stāstot par sevis meklēšanu un mūsu katra paša esības noturēšanu: ”Es pati nodarbojos ar dzīves meklēšanu – mani aizrauj viss pārpasaulīgais. Lai gan dažreiz šķiet, ka esam vientuļi, tā tomēr nav, jo mūs vieno daba un līdzcilvēki. Dziesma stāsta par mūsu iekšējo spēku, tā meklēšanu un noturēšanu, jo katram ir savi sapņi, savas vēlmes, un, lai tās piepildītu, ir jāatrod savs ceļš, nevis jāiet citu iemītās taciņas.”

Madara cer, ka klausoties šo dziesmu katrs atcerēsies laiku pa laikam palūkoties zilajās debesīs un sajust vidi sev apkārt.

Klipa režisors ir Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma students Marts Indriķis Zunde, kurš videoklipu veidojis savam kvalifikācijas darbam. Jaunais režisors atklāj, ka: ”Stāsts ir par puisi, kura ikdiena rit pelēkā rutīnā. Brīdī, kad tiek iedoti papildu darbi, viņš saprot, ka dienu no dienas nevēlas nodzīvot šādā ritmā un dodas sevi meklēt.” Zunde uzskata, ka cilvēks vienmēr ir sevis meklējumos, bet šobrīd jo īpaši pasaulē esošās situācijas dēļ.

Madara iepriekš sarakstījusi pazīstamo dziesmu ”Esamība”, ar kuru 2017. gadā debitēja ”Eirovīzijas” nacionālajā atlasē. Toreiz Madara ieguva trešo vietu, un populārais ”Eirovīzijas” blogs ”Wiwibloggs” šo skaņdarbu izvēlējās kā tā gada favorītdziesmu.

Grupu veido trīs stīgu instrumentu virtuozes – Madara Fogelmane (čells, vokāls), Erna Daugaviete (čells) un Evita Bambāne (kontrabass).

Grupas ”Madara” dziesma ”Es esmu viss” pieejama visās mūzikas straumēšanas vietnēs, savukārt dziesmas klips skatāms ”Youtube”.
0 Komentāru