Gads bez Sandras Brīnumas. Spilgti atmiņu mirkļi no ”Duets Sandra” līderes dzīves un karjeras

Pievienot komentāru
Gads bez Sandras Brīnumas. Spilgti atmiņu mirkļi no ”Duets Sandra” līderes dzīves un karjeras
Publicitātes foto

Tieši pirms gada, 2017. gada 10. februārī, Latviju negaidīti pārsteidza ļoti skumja ziņa – smaga un neārstējama slimība mūžībā aizsauca ”Duets Sandra” allaž enerģijas pilno un tik vitālo solisti Sandru Brīnumu. Viņas nāves dienā grupa rīko īpašu atceres koncertu, bet Skaties.lv piedāvā pakavēties sirsnīgās atmiņās par Sandru, kura tik daudzu dzīvēs ienesusi smaidus.

Sandras dzīvību paņēma reta un neārstējama slimība – amiotrofā laterālā skleroze.

Retā slimība skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos. Slimībai progresējot, zūd ekstremitāšu kustīgums, rodas grūtības norijot, elpojot un runājot.

Likteņa ironija, bet Sandrai, kura tik daudzus gadus pavadījusi uz skatuves, slimība sākusies tieši ar balsi. Viss sācies ar balss aizsmakumu, kas sākotnēji uzskatīts par saaukstēšanos, taču diemžēl izrādījusies kas nopietnāks.

14. februārī notika atvadas no mākslinieces.

Sandra kopa ar vīru Andri vairākus gadu desmitus priecēja Latviju kā ”Duets Sandra”. Abi bija nešķirami kā uz skatuves, tā dzīvē, un nekad neatteica arī sirsnīgas intervijas medijiem, daloties laimīgās kopdzīves un dzīvesprieka noslēpumos.

”Dziesmas parasti rodas tā, ka ir pienācis brīdis, kad kaut ko vajag, es ņemu ģitāru, sāku kaut kādus akordus meklēt. Sandra sāk mēģināt kaut ko dungot. Tad mēs pienākam pie kaut kāda kopsaucēja,” radošo procesu savulaik atklāja Andris.

Par vienu no apvienības visu laiku leģendārākajiem hitiem kļuva ”Mazcenas mobilais”. Atveidot lielisko Sandru un izpildīt šo dziesmu savulaik šova ”Izkausies redzēts” ietvaros nenobijās arī aktieris Rihards Lepers. Sandra pēc šī numura neslēpa, ka arī viņai šis joku pilnais numurs dikti paticis.

Pēc Sandras nāves viņas vīrs Andris turpināja muzicēt kopā ar ģimenes draugu Andri Rogu, bet apvienības nosaukums tika saglabāts – izrādās, tā bijusi pašas Sandras vēlme.

”Nosaukumu nemainu arī aiz cieņas pret Sandru. Viņai, vēl dzīvai esot, tas viss tika saskaņots un izrunāts, un viņa ļoti priecājās, ka Andris Roga ieņem viņas vietu.

Nosaukumu ”Duets Sandra” izdomāju es, un man ir visas tiesības šo nosaukumu saglabāt vai mainīt. Nosaukums netiks mainīts, jo tas jau bija saskaņots ar pašu Sandru un, lūdzu, cienīsim Sandras izvēli,” tā Andris.

Sandra tautas atmiņā allaž paliks kā gaišuma un pozitīvisma iemiesojums, un viņas piemiņas vakarā mūziķi nevēlas gremdēties skumjās, bet gan sarīkot sirsnīgu koncertu – tādu, kas būtu paticis pašai Sandrai.

Piemiņas koncerts sāksies 10. februārī 20.00 ”On Air Cafe” Blaumaņa ielā. Ciemos mīļi aicināti visi fani.

”Sandra bija dueta soliste no 1991. gada līdz 2016.gada beigām. 2012.gada pavasarī beidzām izpildīt un rakstīt šlāgermūziku un pievērsāmies rokmūzikai, jo šī mūzika mums bija sirdij tuvāka.

Mums saradās daudz jaunu fanu, kam tieši patika mūsu rokmūzika, bija daudz uzstāšanos: 300-350 koncertu gadā. Sandrai tieši šis laiks bija vismīļākais, viņa teica, ka beidzot varu dziedāt to mūziku, kas pašai patīk, un arī labi nopelnīt,” atmiņās dalās Andris.

Kā uzsver mūziķis, šis būs rokmūzikas koncerts. ”Izpildīsim tās dziesmas, kuras spēlējām pēdējos gadus: ”Mazā meitene”, ”Vēnā neduriet”, ”Cūkmens”, ”Pofig, cik tev gadu” un citi roka hiti, kā arī jaunās dziesmas.

10. februārī plkst. 20.00 tiekamies. Mēs ļoti gaidīsim mūsu fanus, draugus un visus, kam dārga Sandras piemiņa, jo jūsu atbalsts koncertā būs ļoti vajadzīgs,” tikties un vienoties Sandras piemiņai aicina Andris.

Pasākumā būs ekskluzīva iespēja iegādāties ”Duets Sandra” pēdējos mūzikas albumus ar Sandras balsi.