Fotostāsts: kā latviešu mūziķi Ameriku iekaroja

Pievienot komentāru
Fotostāsts: kā latviešu mūziķi Ameriku iekaroja
Privātais arhīvs

Atraktīvais mūziķu trio ”3LIVE PROJECT” jeb dīdžejs [Ex] da Bass, perkusionists Einārs Latiševs un trompetists Normunds Piesis maija sākumā devās uz Ņujorku, lai piedalītos ”Daugavas Vanagu” organizētājā Latvijas simtgadei veltītajā pasākumā. Skaties.lv piedāvā ieskatīties, kā viņiem tur gāja.

Galvenais pasākums, uz kuru devās mūsu mūziķi, ”Amber & Honey Ball”, notika sestdien, 12.maijā. Taču kas tik līdz tam netika piedzīvots!

Mūziķi ieradās Amerikā nedēļu pirms pasākuma, 6. maijā, iekārtojoties ”Daugavas Vanagu” Ņujorkas mītnē Bronksā.

”Pirmie iespaidi – daudz dažādu nacionalitāšu cilvēku, dzīvība šeit kūsā pilnā sparā. Pirmās dienas vakarā pabijām elitārajā Ņujorkas klubā ”Marquee”, kur mūs uz tikšanos uzaicināja krievu izcelsmes amerikāņi, kuri Ņujorkā organizē pasākumus.

Tikšanās mērķis bija aprunāties par iespējamo sadarbību nākotnē. Domāju, ka turpinājums būs. Izbaudījām arī Amerikas naktsdzīves atmosfēru un iepazināmies ar vairākiem nozīmīgiem šejienes klubu industrijas pārstāvjiem,” Skaties.lv stāsta dīdžejs.

Pasākumam, kurā koncertējuši mūsu mākslinieki, pievērsta arī vietējo mediju uzmanība organizatoriem viesojoties arī Bronksas televīzijā, kas raida 5 miljoniem cilvēku.

Paralēli darbam atrasts laiks arī atpūtai un ekskursijām. Mūziķi apskatījuši Bronksas zoodārzu, kas ir piektais lielākais pasaulē, viesojušies Coney Island un slavenajā Brighton Beach, kur ne īpaši vasarīgos laikapstākļos ”Daugavas Vanagu” saimnieki Valdis un Inese kopā ar perkusionistu Eināru nopeldējās dzestrajā okeāna ūdenī, izbaudījuši Manhetenu un Ņujorkas skaistākos apskates objektus.

”Bijām Central Park, izbraucām ar kuģīti līdz Brīvības statujai. Brodveja, Volstrīta, 11.sepembra memoriāls, piekraste ar skatu uz Ņūdžersiju, meksikāņu, ķīniešu un itāliešu kvartāli. Dienu noslēdzām uz slavenā Brooklyn Bridge,” stāsta [Ex] da Bass.

Kā smejas dīdžejs, daži amerikāņi viņā atpazinuši reperi Eminemu.

Jaunieši palīdzējuši arī kādam afroamerikānim nomainīt auto riepu, ko viņš pārsita turpat pie ”Daugavas Vanagu”mītnes, bet vēlāk latviešu šefpavārs Kristaps par godu perkusionista Eināra vārda dienai gatavoja īstos amerikāņu burgerus un hotdogus.

Kulminācijas pasākumā bez ”3LIVE PROJECT” uzstājusies arī Adriana Miglāne, kā arī Asnate Rancāne no grupas ”Tautumeitas”, Dziesmu un Deju svētku diriģents Ivars Cinkuss un citi mākslinieki. Tāpat goda viesu vidū bija arī Latvijas vēstnieks ASV – Andris Teikmanis un Apvienoto Nāciju vēstnieks Jānis Mažeiks. Mūsējiem Amerikā izdevies lielisks šovs.

”Norāvām jumtu par visiem 200! Drīz brauksim atpakaļ, ir vairāki piedāvājumi. Ieguvām vairāku svarīgu cilvēku simpātijas. Izskatās, ka būs turpinājums, mums jau piedāvāja pēc trim mēnešiem uzstāties kāzās Ņūdžersijā,” ar lepnumu uz paveikto atskatās [Ex] da Bass.