Foto: sirsnīgā gaisotnē grupa ”Jumprava” prezentē leģendāro 1989. gada vinilu ”Pilsēta” un jaunu albumu

Pievienot komentāru
Foto: sirsnīgā gaisotnē grupa ”Jumprava” prezentē leģendāro 1989. gada vinilu ”Pilsēta” un jaunu albumu
JĀNIS SPIGOVSKIS

Grupa “Jumprava” šogad ar vērienu svin savas radošās darbības 35 gadu jubileju – izdots jaunais albums ”Insomnia” un oriģinālā skanējumā pārizdota 1989. gadā radītā vinila plate ”Pilsēta”.

Trešdien, 6. novembrī, Dailes teātra pagrabā, klātesot mūziķu tuvākajiem draugiem un mediju pārstāvjiem, grupa “Jumprava” prezentēja jaunu albums ”Insomnia”, kas izdots limitētā skaitā.

Albumā iekļauti 10 jauni oriģinālskaņdarbi un viena restaurēta dziesma ”Lietus”, kas ieguvusi mūsdienīgāku skanējumu. Visu dziesmu ierakstā piedalījusies grupa “Jumprava”, bet dziesmas ”Karavīri nāk” skanējumu papildina kora ”Aura” vīru balsis.

Dziesma ”Reizotāji” tapusi pirms diviem gadiem, bet pārējās albumā iekļautās dziesmas radītas pēdējā gada laikā. Divām dziesmām – ”Mana dārgā” un ”Strīds” – vārdi, kuru autors ir Ritvars Dižkačs, ir sakompilēti no dažādiem dzejoļiem.

Iepriekšējais grupas ”Jumprava” albums ”Laiks runā” tika izdots pirms pieciem gadiem – svinot grupas pastāvēšanas 30. gadadienu.

Tāpat šonedēļ oriģinālā skanējumā un atjaunotā dizainā pie klausītājiem devusies pārizdotā vinila plate ”Pilsēta”, kas pirmo izdošanu piedzīvoja 1989. gadā. Plates skanējums un ieraksti saglabāti tieši tādi kā pirms 30 gadiem.

Arī vāka dizainu Artūrs Tigulis veidojis kā kopiju 1989. gadā radītajam, izmainot vien plates izdošanas gadu. Joprojām plates vāku rotā Gvido Kajona uzņemtā fotogrāfija.

Vinila platē ”Pilsēta” dzirdami tādi grupas hiti kā ”Ziemeļmeita”, ”Vēlreiz” un citi.

Šogad grupa ”Jumprava” svin savu 35 gadi un aicina uz jubilejas koncertu ”XO”, kas notiks 28. novembrī ”Arēnā Rīga”. Biļetes pirmā stāva sektoros jau izpārdotas, atlikušas vien sēdvietas trešajā līmenī.