6 komentāri
Foto: Sanda Kiopa glaunais ceļojums uz Gruziju
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Populārais mūziķis Sandis Kiops pēdējo gadu laikā kļuvis par īstu ceļošanas entuziastu, un faniem ir grūti izsekot, kurā pasaules malā viņš kurā brīdī atrodas. Šobrīd mākslinieks ar savu līgavu Dainu jau bauda saulīti Tenerifē, taču īsi pirms aizbraukšanas pastāstīja Skaties.lv par savu lielo šī rudens braucienu – ceļojumu uz Gruziju par godu Dainas dzimšanas dienai.

Kā Skaties.lv atklāj Kiops, Gruzijā pāris viesojies pirmo reizi, tāpēc apskatāmo objektu sarakstā bijušas visas skaistākās vietas. Ceļotāju pāris nav vīlies.

”Dainas dzimšanas dienu mēs Tbilisi ļoti jauki nosvinējām uz peldošā restorāna, kurš mūs vakarā veda pa Kūras upi ar dzīvo nacionālo mūziku un labākajiem Gruzīnu ēdieniem un dzērieniem.

Man ļoti iegaršojās Gruzīnu nacionālais stiprais dzēriens Čača, kas garšo līdzīgi kā mūsu samagonka, tikai ir tik maigs, ka to dzerot uzkožamo nevajag.

Gruzīni ir jauki cilvēki. Galvenais Gruzijas skaistums, protams, ir Gruzijas daba. Ja runā par kopējo dzīves līmeni tad, protams, ka ar Latviju un Eiropu nevar salīdzināt. Mums reizēm šķita, ka esam nokļuvuši laika ceļojumā,” iespaidus atceras mūziķis.

Viņš spriež, ka Gruzijā juties kā atgriežoties 2000. gadā. ”Bija ļoti interesanti redzēt, ka cūkas ciemos staigā pašas savā vaļā un tikai uz nakti nāk pašas mājās.

Govis mierīgi guļ uz auto lielceļiem, šoferi tām netraucējot apbrauc apkārt, vārdu sakot – ir sava mazā eksotika un kultūršoks Eiropas cilvēkam.

Ļoti patika valsts nodokļu sistēma. Tur uzņēmējs maksā tikai 15 procentus valstij un pašnodarbinātā fiziskā persona tikai vienu procentu nodokli no saviem ieņēmumiem, un šos procentus ieņēmumu dienests vienkārši pats noņem,” jūsmo Kiops, spriežot, ka te Latvijai būtu, no kā pamācīties.

Gruzijā pārītim iepaticies tik ļoti, ka abi pat apsver iespēju Tbilisi tuvumā iegādāties kādu īpašumu.

”Cenas, salīdzinot ar Latviju, ir ļoti patīkami zemas, vienīgi sadzīves tehniku gan ir izdevīgāk pirkt pie mums. Gruzijā par 10 eiro mēs ar taksometru nobraucām vairāk kā 50 kilometru ārpus pilsētas. Taksists vēl mūs trīs stundas gaidīja un par saņemto naudu bija lielā starā. Zinu ka Gruzijā mēs noteikti atkal atgriezīsimies,” tā Kiops.