Foto: ”Līvi” ar jaudīgu koncertu nosvin jauna albuma izdošanu

Pievienot komentāru
Foto: ”Līvi” ar jaudīgu koncertu nosvin jauna albuma izdošanu
RITVARS STANKEVIČS

Pagājušās nedēļas izskaņā Latvijas 1. Rokkafejnīcā bija pulcējušies leģendārās liepājnieku rokgrupas ”Līvi” atbalstītāji, izdevēji, kolēģi, draugi un žurnālisti, lai kopīgi piedalītos grupas jaunākā studijas albuma ”Pluss Mīnuss” prezentācijas svētkos.

Kopš rokgrupas ”Līvi” iepriekšējā studijas albuma ”Pāri visam” pagājuši piecpadsmit gadi.

”Jā, es zinu, tas ir ilgs periods, bet mums nav gājis īpaši viegli. Biju nolēmis, ka pēc Groduma aiziešanas ”Līvi” ir beiguši savu darbību. Taču, lai kur es arī neuzstātos, vienalga kādā sastāvā, klausītāji pieprasīja ”Līvu” dziesmas, un es tās spēlēju,” saka grupas dalībnieks Ainars Virga.

Viss atkal nostājies savās vietās, kad ”parādījās dziedātājs ar atbilstošu balsi – Buks jeb Jānis Buķelis. Jau labu laiku es atkal spēlēju kopā ar veco ”Līvu” dalībnieku Guntaru Mucenieku, viņa dēlu Henriju. Arī pārējie pamazām atradās, un tagad tā atkal ir grupa.”

Rokgrupa ”Līvi” priecē ar jaunu hitu ”Rumpi Pumpi vīrs”

Albuma prezentācijas viesu vidū bija grupas ”Opus Pro” līderis Alex, dziedātājs Jānis Bukums, ”Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis un citi pazīstami Latvijas mūziķi.

Ieskats “Līvu” albuma prezentācijā

Jaunajā albumā ”Pluss Mīnuss” iekļautas astoņas pilnīgi jaunas Ainara Virgas dziesmas ar paša vārdiem. Dziesmas ”Betmens” vārdu līdzautors ir Horens Stalbe. Dziesmas ”Līvi dzīvi” piedziedājumam izmantota satīriķa Zaņa Ezīša, savulaik par ”Līviem” rakstītais leģendārais pantiņš ”Pat miroņi, kas sen jau stīvi, sāk dejot tad, kad spēlē ”Līvi””.

Savukārt dziesmas ”Vitamīni” vārdu līdzautors ir Ainars Mielavs, kurš savu teksta daļu ”Līviem” bija sarakstījis pirms daudziem gadiem, bet dziesmas ”Mīlestība” tekstam izmantoti vārdi no Sv. Pāvila vēstules korintiešiem.

Albuma tituldziesmas ”Pluss Mīnuss” ierakstā piedalījies reperis Rays. Albumā ir arī ”Līvu” versija Mārtiņa Freimaņa dziesmai ”Neprāts” un dziesma ”Pēdas uz palodzes” ar Guntara Rača vārdiem, kura tika ierakstīta 2016. gadā kā projekts ”Līvi un Buks”.

Lielākā daļa jauno dziesmu ierakstītas sadarbībā ar producentu Mārtiņu Burkevicu, tāpat kā lielāko daļu albuma dziesmu miksēja Krišjānis Geidāns sadarbībā ar Arni Račinski.