Foto: ar saviesīgu burziņu Palmu mājā Andris Buiķis prezentē soloalbumu

0 Komentāru
Foto: ar saviesīgu burziņu Palmu mājā Andris Buiķis prezentē soloalbumu
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Ceturtdien, 22. oktobrī, ar muzikālu sarīkojumu Botāniskā dārza Palmu mājā Latvijas džeza un populārās mūzikas aprindās zināmais bundzinieks Andris Buiķis prezentēja jaunu albumu ”Zaļš”.

Bundzinieks Andris Buiķis ir arī džezfanka grupas ”Very Cool People” pastāvīgais dalībnieks, un ”Zaļš” ir viņa pirmais soloalbums.

”Laikam ejot, mēs gribot vai negribot darām to, ko vēlamies un kā jūtam,” par sava pirmā dziesmu apkopojuma tapšanu filozofē autors. ”Tāpēc kā mūzikas kalps vien ar sitienu pa fizisku priekšmetu bez harmoniskajām un melodiskajām dimensijām es sevi tomēr nespēju piepildīt.

Ik dienu vēlos saņemt zibensspēriena jaudas enerģiju, kas paralizē, dod spēku, dedzina, sasaldē, liek aizdomāties. Šo vibrāciju plūsmu tad arī esmu iemūžinājis savā pirmajā skaņu stāstā, kam dots nosaukums ”Zaļš”.”

Kāpēc ”Zaļš”? Atbilde esot gauži vienkārša – tā ir Andra mīļākā krāsa, kas viņu iedvesmo un dod enerģiju nebūt ne vieglajai mūzikas ceļa iešanai. ”Esmu eksperimentētājs, tāpēc atļāvos albumā iekļaut un apkopot dažnedažādākās stilu iezīmes un noskaņas, turklāt gan dziesmās, gan instrumentālos skaņdarbos,” rezumē Andris.

Andra Buiķa debijas soloalbums ”Zaļš” ir arī jaunizveidotās mūzikas izdevniecības ”Very Cool Music” pirmais projekts. Jaunais leibls plāno palīdzēt izdot, producēt un līdzproducēt gan grupas ”Very Cool People” dalībnieku soloalbumus, gan vēl citus funk, soul un jazz mūzikas ierakstus.

0 Komentāru