”Eirovīzijas” nacionālās atlases organizatoriem nosūtīta slavenību parakstīta vēstule ar aicinājumu iekļaut Rivu finālistu lokā

22 komentāri
”Eirovīzijas” nacionālās atlases organizatoriem nosūtīta slavenību parakstīta vēstule ar aicinājumu iekļaut Rivu finālistu lokā
INSTAGRAM

Pirms pāris nedēļām Deniss Ševeļovs izveidoja petīciju, lai panāktu dziedātāja Marka Rivas atgriešanos ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālā. Ir savākti vairāk nekā 300 paraksti un seko nākamais solis – atklātas vēstules nosūtīšana konkursa ”Supernova” organizatoriem. Vēstuli parakstījušas arī sabiedrībā zināmas personas.

”Vēršamies ar aicinājumu pārskatīt 16. janvārī pieņemto lēmumu par šā gada ”Eirovīzijas” nacionālās atlases finālistiem, paredzot, ka finālistu vidū tiek iekļauts arī mākslinieks Markus Riva, kurš pieteica savu kandidatūru konkursam ar dziesmu ”Impossible”,” teikts vēstules ievadā.

Deniss Ševeļovs vēlas redzēt Rivu ”Eirovīzijā”! Modes eksperts izveido petīciju

Uzskaitīti pieci punkti, kāpēc Rivam būtu jāuzstājas nacionālajā finālā:

1. Kā viens no finālistu atlases kritērijiem tika minēta dalībnieka dziesmas popularitāte, to izmērot pēc klausījumu skaita vietnē ”Youtube”. Rivas atlases dziesmai patlaban ir teju 39 000 skatījumu, kas ir vairāk, nekā, piemēram, finālistiem DRIKSNA un Seleste. Arī mākslinieka dziesmas oficiālais videoklips ir izpelnījies lielu popularitāti – tam ir teju 70 000 skatījumu.

2. Pērnā gada balsošanas rezultāti rāda, ka Markus ieguvis pirmo vietu skatītāju vērtējumā. Tā kā ikgadēji Latvijas pārstāvis tiek izraudzīts konkursā, kas tiek organizēts par nodokļu maksātāju naudu, kā arī demokrātiskā ceļā – iesaistot skatītājus balsošanā, ļaujot atbalstīt savus favorītus, uzskatām, ka ir negodīgi finālā neiekļaut mākslinieku, kas iepriekš ir baudījis vislielāko sabiedrības atbalstu.

Markus Riva ir nesalaužams! Mūziķis izdevis superstilīgu klipu dziesmai, ko izbrāķēja ”Eirovīzijai”

3. Markus Riva ir pazīstams ”Eirovīzijas” atbalstītāju un fanu vidū – viņa daiļradei seko ne vien Latvijas iedzīvotāji, bet arī citu Eiropas valstu iedzīvotāji. Līdz ar to, ja mākslinieks piedalītos “Eirovīzijā”, viņam būtu plašāka atbalstītāju bāze nekā citiem finālistiem, un tas stiprinātu Latvijas iespējas tikt ”Eirovīzijas” finālā, kā arī ieņemt augstāku vietu konkursā.

4. Sabiedrības atbalstu Markum apliecina arī iedzīvotāju komentāri sociālajos medijos, izsakot neapmierinātību saistībā ar mākslinieka neiekļaušanu finālistu vidū.

Markus Riva pozē kopā ar vienu no populārākajiem Krievijas šovu vadītājiem

5. Uz sabiedrības atbalstu nepārprotami norāda arī vietnē change.org iesniegtā petīcija par mākslinieka iekļaušanu ”Supernovas” finālā, ko ar savu parakstu atbalstījuši vairāki simti iedzīvotāju.

Papildus visam atklātās vēstules iesniedzēji uzskata, ka Markus Riva jau kādu laiku ir “Eirovīzijas” simbols Latvijā, to viņš sasniedzis ar neatlaidību un patiesu vēlmi būt daļai no konkursa.

”Jā, bija šoks un sarūgtinājums.” Markus Riva intervijā par emocijām, zaudējot cerības uz ”Eirovīziju”

Vēstuli parakstījušas sabiedrībā zināmas personas – aktrise un rotu meistare Agnese Zeltiņa, pasākumu organizators un blogeris Deniss Ševeļovs, māksliniece Elita Patmalniece, ”RFW” organizatore Jeļena Strahova, modelis un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems, rakstniece Una Ulme, dizainere Dace Bahmane, sabiedrības dāma Nikola Krištopane, sabiedrības dāma Guna Leiškalne-Rokk un ”Martas balle” organizatore Svetlana Leva.

22 komentāri