”Eirovīzijas” atlases finālisti mirdz īpašā fotosesijā un atklāj, kā vērtē konkurentu dziesmas

3 komentāri
”Eirovīzijas” atlases finālisti mirdz īpašā fotosesijā un atklāj, kā vērtē konkurentu dziesmas
LAURIS VĪKSNE

Jau sestdien, 8. februārī, kļūs zināms, kurš pārstāvēs Latviju 65. starptautiskajā ”Eirovīzijas” dziesmu konkursā Nīderlandes pilsētā Roterdamā. Finālistu vidū ir gan Latvijā un ”Eirovīzijas” aprindās jau zināmi mūziķi, gan pavisam jauni vārdi. Kas ir šī gada konkursa finālisti? Aicinām uzzināt par viņiem vairāk!

Konkursa dalībnieki fināla šovā uzstāsies izlozētā secībā, un tā būs šāda: Seleste, DRIKSNA, Katrīna Bindere, Edgars Kreilis, Katrīna Dimanta, Miks Dukurs, ANNNA, ”Bad Habits” un Samanta Tīna.

6

Miks Dukurs līdz šim nekad nav uzstājies ārpus Latvijas

Mikam Dukuram (31) šī ir ceturtā ”Eirovīzijas” nacionālā atlase, taču konkursa finālā mūziķis ir pirmoreiz. Divreiz ticis pusfinālā (ar dziesmu ”Paradise” 2016. gadā un ”Spiritual Priest” 2017. gadā) un vienu reizi piedalījies atlases kārtā (ar dziesmu ”Life” 2018. gadā).

”Konkursā piedalos, jo esmu liels savas zemes patriots un vienmēr esmu sapņojis iznest savas valsts karogu pasaulē. ”Eirovīzija” ir tā vieta, kur to var izdarīt, turklāt ar to, ko daru,” atzīst mūziķis.

Balsi Miks Dukurs skolojis vokālajās nodarbībās un jau tīņa gados sācis radīt pats savu mūziku, nodibinājis rokgrupu un koncertējis visā Latvijā.

”Kopš pats producēju sevis radīto mūziku, sanāk spēlēt visus instrumentus – viss, ko dzirdat ierakstos, ir manis radīts un iespēlēts,” viņš saka.

Dzimis Priekulē, bet lielu daļu dzīves pavadījis Raiskumā un Rīgā, Miks vēl nekad nav uzstājies ārpus Latvijas. Viena no svarīgākajām autoritātēm mūziķa dzīvē ir viņa tēvs, kurš savulaik spēlējis basģitāru dziedātāja Igo pavadošās grupas pamatsastāvā un bieži dalījies savā muzikālajā pieredzē ar dēlu.

Mika Dukura favorīte šī gada konkursā bija Madara, kuras dziesma ”Māras zeme” finālā nav iekļuvusi.
Miks Dukurs – ”I’m Falling For You”

3 komentāri