Dziedātāja Laura Raila: Grūtniecība nav attaisnojums izskatīties slikti

3 komentāri
Dziedātāja Laura Raila: Grūtniecība nav attaisnojums izskatīties slikti
Publicitātes foto/ Raimonds Birkenfelds

Dziedātāja Laura Raila drīzumā kļūs par māmiņu dēliņam. Gatavošanās lielajam notikumam nekādā veidā neietekmē sievietes ikdienas dzīvi. Laura nav pametusi mācības, un nākamajā mēnesī Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā iegūs maģistra grādu.

Dziedātāja ļoti priecājas, ka saņēmās studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un ir laimīga, ka diplomu saņems pirms lielā notikuma.

”Viegli nav, mazliet pavelk, paspiež, nosēdēt ilgi nevaru, bet nesūdzos. Eju un daru. Pašlaik atlicis tikai aizstāvēt maģistra darbu “Sākumskolas skolēnu intonatīvās dzirdes attīstības iespējas vokālajās nodarbībās”, kas jau ir iesniegts,” sarunā ar Skaties.lv priecājas Laura.

Laura neslēpj, ka pirmdzimtais būs dēliņš, un kopš topošā māmiņa uzzināja gaidāmā mazuļa dzimumu, viņa pamazām ir iegādājusies visu nepieciešamo, vēl tikai jāsakārto kumode.

Māksliniece neslēpj sajūsmu par mazajām drēbītēm, tāpat gaidību iespaidā viņa ir sākusi tamborēt mazas zeķītes.

”Grūtniecība bija plānota, ir jau arī laiks. Ar vīru kopā esam gandrīz četrus gadus, no kuriem divi aizvadīti laulībā. Bēbīti ļoti gaidām,” smaida Laura.

Māmiņas lomai Laura ir pilnībā gatava. Kādreiz viņai likās, ka jau divdesmit divos gados viņai būs bērni, bet emocionāli gatava lielajam dzīves pavērsienam dziedātāja ir tikai tagad. Railai ir sajūta, ka visa pārējā ir gana, ir sasniegumi, var nedaudz piebremzēt un nodoties māmiņas priekam.

”Pagaidām nekas daudz nav mainījies, ļoti gaidu dēliņu un zinu, ka viņš būs mana prioritāte. Nevēlos nozust mazu koncertu ”jūrā”, vēlos piedalīties tikai kvalitatīvos projektos, bet tā principā ir bijis arī līdz šim.  Karjeras ziņā, protams, ir lietas, kuras pagaidīs, jo mazs bērniņš tikai vienreiz ir maziņš. Nekur nozust netaisos, būšu no tām māmiņām, kuras uzskata, ka mazuli var visur ņemt līdzi,” skaidro Laura.

Jau no aprīļa Laura nesniedz solo koncertus, jo ir palicis grūti ilgstoši stāvēt, kur nu vēl nodziedāt veselu koncertu.

Laura vēlas, lai dēliņam ir muzikālā dzirde, viņa sarunājas ar dēliņu, ikdienā dzied un visas dziesmas velta mazulim.

”Iepērkos parastos veikalos, apģērbs, kas ir specializēts jaunajām māmiņām, ir briesmīgs. Tāda sajūta, ka jāizskatās kā maisam. Grūtniece ir tikpat seksīga sieviete, kā bija pirms grūtniecības. Neuzskatu, ka būtu kas jāmaina. Grūtniecība nav attaisnojums izskatīties slikti, pelēki. Daudzas sievietes pēkšņi pārstāj rūpēties par sevi, bet tā nevar, vīrs taču arī priecājas, ja blakus ir tā pati skaistā sieviņa, tikai ar puncīti. Tas taču ir tik mīlīgi,” tā Laura.