”Dzelzs vilks” rada īpašu dziesmu Ēķa filmai ”Klases salidojums”

0 Komentāru
”Dzelzs vilks” rada īpašu dziesmu Ēķa filmai ”Klases salidojums”
PUBLICITĀTES FOTO

Februārī gaidāmajai Andreja Ēķa komēdijai ”Klases salidojums” grupa ”Dzelzs vilks” radījusi jaunu dziesmu ar nosaukumu ”Tās vēl nav beigas”. Tai uzņemts arī mūzikas video, kurā līdzās ”Dzelzs vilka” mūziķiem piedalās pievilcīgas jaunās skatuves mākslinieces.

Dziesmas mūzikas un teksta autors Juris Kaukulis atklāj, ka dziesma radusies režisora Andreja Ēķa gaidāmās filmas ”Klases salidojums” filmēšanas laikā – mūziķis tajā atveido vienu no galvenajām lomām.

”Andrejs vēlējās, lai filmas koncerta ainā dziedam kādu no zināmajām ”Dzelzs vilka” dziesmām, bet man nedeva mieru doma, ka vajadzīgs kaut kas jauns.

Juris Kaukulis

Juris Kaukulis
Rokmūziķis

Es un mans varonis, mēs abi gan esam rokmuzikanti, tomēr viņš ir drusku citāds čalis, pats ar savu problemātiku. Viņš, piemēram, neaudzina bērnus un nemaksā kredītus, bet dzīvo no saistībām brīvu dzīvi. Bet reizē mēs abi esam sapņotāji, tādi jaunieši pēc četrdesmit, kuriem joprojām plosās taureņi vēderā un kuri cer, ka tas tik drīz nebeigsies.

Dziesma atnāca vasaras naktī pēc garas filmēšanas dienas, bet noliku to malā un gandrīz piemirsu. Dienu pirms ainas filmēšanas Andrejs pēkšņi apvaicājās – tev taču ir tā dziesma? Parādīju demo versiju filmēšanas komandai, un bija skaidrs – ir īstā,” stāsta Kaukulis.

Dziesmai režisora un operatora Ritvara Blukas vadībā tapis videoklips. Pirmo reizi Kaukulis ir arī video stāsta rosinātājs.

”Vizuālas idejas saviem mūzikas stāstiem esmu fantazējis bieži, bet šī ir pirmā reize, kad ar režisora acs, domu un roku veiklību manus sapņojumus izdevies iemūžināt kustīgā attēlā.

Paldies lieliskajām aktrisēm, visai filmēšanas komandai, kas devās kopā ar mani šajā savādajā ceļojumā, un, protams, paldies maniem ”Dzelzs vilka” kolēģiem par nebeidzamu rokenrola devu,” tā Kaukilis.

Video līdzās grupas ”Dzelzs vilks” mūziķiem – Jurim Kaukulim, Mārcim Judzim, Kasparam Tobim un Kārlim Alviķim – redzama jaunu, talantīgu mākslinieču četrotne: Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, plašāk pazīstama kā dziedātāja Patrisha, māksliniece ZuZe, bundziniece Elīna Zeiliņa un improvizācijas teātra aktrise Elīna Geida.

Video radošajā komandā darbojās arī Jānis Raitums (specefekti), Laura Lauziniece (stils), Lara Pudovska (grims), Ņikita Karpovs (gaismas), Jānis Celmiņš (mākslinieks).

Filma ”Klases salidojums” pirmizrādi visā Latvijā piedzīvos 14. februārī. Filma ir stāsts par trīs vīru draudzību, kas izturējusi teju pusgadsimta laika pārbaudi. 25 gadus pēc skolas absolvēšanas viņi saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu un piedzīvojumi var sākties.

Spilgta četrdesmitgadnieku krīze un personiskas atklāsmes, par kurām grūti runāt pat draugu lokā, filmā tiks rādītas neslēpjoties un ar kārtīgu devu humora.

Viens no filmas galvenajiem tēliem, kuru atveido Ainārs Ančevskis, ir no dzīves noguris ģimenes galva, kurš nespēj pārdzīvot to, ka viņa dzīve ir kļuvusi par rutīnu. Juris Kaukulis spēlē mūžīgi jauno rokeri, kuram pielūdzējas ir visās aizkulisēs, tomēr pats viņš nespēj izveidot pilnvērtīgas attiecības. Savukārt trešo draugu, kura lomā iejuties Imants Strads, nesen pametusi sieva, tādējādi iedragājot viņa vīrieša pašpārliecinātību.

”Klases salidojumā” redzēsim arī tādus iemīļotus aktierus kā Elīna Vāne, Ieva Puķe, Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Meiers un citus.

0 Komentāru