”Daudziem šī principā ir bezizeja.” Mūziķis salīdzina dzīves apstākļus šobrīd un 2008. gada krīzē

Šis ir grūts laiks Latvijas kultūras dzīves pārstāvjiem – sociālās distancēšanās laikā atcelti koncerti un izrādes. Kamēr politiķi spriež, ka šī krīze ekonomiku neietekmēs tik ļoti, kā globālā finanšu krīze pirms vairāk kā 10 gadiem, pašmāju muzikants Andris Brīnums sarunā ar Skaties.lv paskaidro, kāpēc mākslinieku aprindām šis laiks ir daudz smagāks, nekā krīze 2008. gadā.

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • Vija
 • piekrītu

  piekrītu

  Pašnodarbinātie,iespējams, nemaksā nodokļos tik, cik patiesībā saņem ienākumus,mikrouzņēmumi,(protams ir izņēmumi),bet ļoti daudziem tas ir tikai aizsegs maksāt mazāk nodokļus,lai gan labi pelna gan paši darba devēji,gan darbinieki kuri bez algas saņem(iespējams, otru daļu aploksnēs un tas pats par šo gadījumu,lai braukātu ārzemju ceļojumos ir pietiekami turīgi,kad nevar koncertēt,tad žēlabas.Bet kāpēc tiem daudzajiem ir jāsamaksā nodoklis par visu un lielā apmērā un krīzes situācijā vēl jāuztur,tie,kuri pirms tās ir dzīvojuši kā ērtāk pašiem dzīvot, maksājot mazākus nodokļus? Kad beigsies šis negodīguma princips?
 • k
 • oga

  oga

  Kā gāja ar nodokļu nomaksu? Arī diskus koncertos parasti pārdod bez čekiem, un arī - kā ar nodokļiem? Mākslinieki bieži par nodokļiem "aizmirst", bet pēc tam žēlojas par mazajām pensijām. Ja nodokļi maksāti, tad taču ir arī bezdarbnieka pabalsts?... Un vai bez muzicēšanas nav arī kāds pamatdarbs, ne tikai hobijs? Neesmu lietas kursā, bet vai tad visi tie Latvijā esošie mazie ansamblīši sevi ar to reāli uztur, citu neko nestrādājot? Nu nav taču Lielais Radio orķestris, kurš ar spēlēšanu vien varētu iztikt. Vai arī tā muzicēšana zaļumballēs ienes tik daudz naudu, ka var tikai spēlēt?? Nevienu negribu aizvainot, vienkārši nesaprotu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!