“Biju ļoti slinks, līdz atradu ģitāru” – jaunais mūziķis Miķelis stāsta par instrumentu, kas izmainīja viņa dzīvi

0 Komentāru
“Biju ļoti slinks, līdz atradu ģitāru” – jaunais mūziķis Miķelis stāsta par instrumentu, kas izmainīja viņa dzīvi

Mūzikas skolā slinkojis, līdz nejauši atradis ģitāru – tā var īsumā raksturot “Guitar Day 2017” uzvarētāja Miķeļa Vanaga ceļu līdz viņa instrumentam.

22 gadus vecais Miķelis bija viens no šā gada vienpadsmit finālistiem un galu galā izrādījās “Guitar Day 2017” uzvarētājs.

Šeit Miķelis Vanags kopā ar Kristiānu Kosīti ar basģitāru un Māri Reinholdu pie bungām spēlē pašu sacerētu skaņdarbu “Guitar Day 2017” finālā. Miķelis tagad jau pēc uzvaras iegūšanas atzīst, ka viņš teju nokavējis pieteikšanas konkursam. “Jāatzīstas, ka to es ierakstīju tikai kādas pāris minūtes pirms konkursa pieteikšanās beigām,” stāsta Miķelis.

Dalība konkursā ir labs veids kā iegūt vērtējumu no malas un arī iemesls saņemties. Miķelim tagad ir 22 gadi, ģitāru viņš spēlē jau aptuveni septiņus gadus. Taču vēl pirms tam viņš mūzikas skolā mācījās spēlēt klavieres.

“Es biju ļoti slinks un neko nemācījos,” viņš atzīst. Paklausot pedagoģes ieteikumam, Miķelis nomainīja klavieres pret saksafonu, bet arī saksafons ātri vien apnika.

“Atradu mammai skapjaugšā klasisko ģitāru, sāku mācīties akordus,” teic Miķelis. Kad izdevās atrast īsto instrumentu, kas neapnīk, mūzikas skolā gūtās zināšanas izrādījās ļoti vērtīgas: “Mūzikas skola bija galvenais, pašam neapzinoties, tur bija liels pamats, jo es redzu, ka ļoti daudz ģitāristu, kas mācās pašmācības ceļā, un viņiem bieži ir lielas grūtības ar tādām fundamentālām lietām.”

Miķelis ar grupas biedru – basģitāristu Kristiānu Kosīti – iepazinās mūzikas skolā. Kristiāns skolā spēlēja čellu, un arī viņam tas apnika, taču, ja Miķelis atrada ģitāru, tad ar Kristiānu bija otrādi, nevis viņš atrada basģitāru, bet basģitāra atrada Kristiānu.

Tas, ka būs konkurss arī basģitāristiem, Kristiāns ne tikai cer, bet ir pat pārliecināts par to: “Konkurss neizbēgami būs, ja ne šogad, tad nākamgad. Tas būtu tikai to kopējo profesionalitātes līmeni ceļoša lieta.”

Miķelis un Kristiāns kopā spēlē divās grupās “Baltā Klints” un “Sonic Wings”, abām grupām jau ir iecerēts izdot pirmo ierakstu.
0 Komentāru