Augstākās notis, kas jebkad skanējušas ”Eirovīzijā”: pirmo pusfinālu satricina Izraēlas pārstāve

29 komentāri
Augstākās notis, kas jebkad skanējušas ”Eirovīzijā”: pirmo pusfinālu satricina Izraēlas pārstāve
EBU / THOMAS HANSES

18. maijā Nīderlandes pilsētā Roterdamā norisinājās starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija” pirmais pusfināls, kurā piedalījās 16 dalībvalstis. Ar vienu no vokāli iespaidīgākajiem numuriem šajā vakarā uzstājās Izraēlas pārstāve.

Otrdienas vakarā tika noskaidroti ”Eirovīzijas” pirmie finālisti, un lielajam finālam kvalificējusies arī Izraēlas pārstāve 21 gadu vecā etiopiešu izcelsmes dziedātāja Edena Alene.

Būdama talantīga balerīna, 11 gadu vecumā Edena uzsāka vokālās nodarbības, un nepagāja ilgs laiks, līdz viņa nolēma nomainīt puantes pret mikrofonu, lai turpinātu dziedātājas karjeru.

Edeni iedvesmojušas tādas popmūzikas leģendas kā Bejonsē, Dženifera Hadsone un Kriss Brauns, bet iespaidus viņa smēlusies arī arābu tautas mūzikā, gospeļos un operā.

Pusaudža gados viņa ar entuziasmu piedalījās vietējos koros, pirms kļuva par vadošo vokālisti Izraēlas Aizsardzības spēku grupā.

Pēc militārā dienesta beigām Edena piedalījās divos lielākajos Izraēlas talantu šovos – ”X Factor Israel” un ”The Rising Star”, un abos viņa arī uzvarēja.

Šogad ”Eirovīzijā” Edena Alene piedalās ar dziesmu ”Set Me Free”, kas ir sauciens pēc neatkarības. Kā sprieduši daudzi eksperti, šīs ir augstākās notis, kas jebkad skanējušas “Eirovīzijā”.

29 komentāri