Ar juteklisku dziesmu Latvijas mūzikā sevi piesaka jauna dziedātāja Laura Lauze

Pievienot komentāru
Ar juteklisku dziesmu Latvijas mūzikā sevi piesaka jauna dziedātāja Laura Lauze
PUBLICITĀTES FOTO

Šonedēļ pašmāju mūzikā debitējusi jauna dziedātāja Laura Lauze. “Bīstami vēlu” – šāds nosaukums dots Lauras pirmajam singlam, ar kuru viņa atver savu sirdi klausītājiem.

Ventspilniece Laura Lauze, īstajā vārdā Laura Grundmane, absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju kā akadēmiskais vokāls. Pirmie soļi mūzikā sperti krietni agrāk. Ar šo singlu dziedātāja populārās mūzikas žanrā iznāk ārpus komforta zonas.

”Lai gan noslēguma eksāmenā dziedāju fragmentus no Leo Delība operas “Lakme”, kurā man bija galvenā loma, vēlējos sevi pierādīt arī pilnīgi pretējā lauciņā,” norāda Laura Lauze.

Kā atklāj dziedātāja, dziesmas vēstījums ļoti personīgs. ”Tā ir kā sevis atrašana un pateicība ļoti īpašam cilvēkam manā dzīvē, jo mīlēt citu varam tikai tad, kad mīlam sevi,” norāda jaunā mūzikas zvaigzne.

Ideja skatuves vārdam radusies gluži organiski, jo Lauze ir mākslinieces pirmslaulības uzvārds.

Dziesmas mūzikas un vārdu autors ir dziedātājs Ed Rallidae, īstajā vārdā Edvards Grieze. Šī ir otrā kompozīcija, ko Edvards uzrakstījis citam māksliniekam. Pavasarī dienas gaismu ieraudzīja dziesma ”Misery”, kuru izpildīja dziedātājs Toms Kalderauskis.

Jauno dziedātāju Lauru Lauzi ar dziesmas autoru saista draudzība vairāku gadu garumā. Abi pusaudžu vecumā arī kopā dziedājuši pazīstamajā Ventspils popgrupā ”Jūras Akmentiņi”, tādēļ Edvards uzsver, ka šī sadarbība ir bijusi pavisam dabīga.

”Mani uzrunāja Lauras ambīcija izmēģināt ko jaunu. Pārkāpt sev pāri ir jāprot un jāvēlas. Tādēļ ar lielāko prieku piedāvāju uzrakstīt Laurai dziesmu, kurā, es ceru, klausītāji spēs saskatīt un saklausīt sevi, kaut nedaudz,” par dziesmas ”Bīstami vēlu” tapšanas procesu klāsta Ed Rallidae.

Laura arī saka lielu paldies dziesmas producentam Robertam Pētersonam un videoklipa autoram un operatoram Kasparam Beinarovičam.

Videoklipa filmēšana norisinājās Ventspilī – teātra namā ”Jūras vārti” un Ventspils Jaunrades namā.

Noskaties!

”Gribu pateikt lielu paldies visiem iesaistītajiem šī videoklipa tapšanā, jo šī man bija jauna pieredze un izaicinājums, un bez viņu palīdzības nekas neizdotos!” uzsver māksliniece.

Jau šobrīd dziesmu ir iespējams noklausīties “Spotify”, “iTunes” un citās straumēšanas un lejupielādes vietās.