Andža ar dusmīgu dziesmu asi kritizē mūsdienu reperus

1 komentārs
Andža ar dusmīgu dziesmu asi kritizē mūsdienu reperus
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Pašmāju hiphopa cienītājus ar jaunu dziesmu iepriecinājis žanra pārstāvis Andža – viņš plašākam sabiedrības vērtējumam nodevis skaņdarbu ”Es sajūtu”.

”Dziesmā es pasaku vairākas domas, kas mani nomāc vai nomāca. Bet droši vien galvenais vēstījums ir tāds, ka, neskatoties uz to, ka hiphopam ikdienā atliek arvien mazāk un mazāk laika, joprojām cenšos rakstīt katru brīvu brīdi, kas man tiek dots,” portālam Skaties.lv skaidro reperis Andža, īstajā vārdā Andris Dadzītis, kurš plašāku uzmanību iemantoja, startējot rīmju cīņās ”Summer Rap Battle” 2017. gada vasarā.

Kā akcentē mūziķis, viņam hiphopā svarīgākais ir lirika un vārdu spēle, tas, kā tiek konstruēti teikumi ar labām atskaņām. ”Tāpēc man ļoti maz kas patīk no mūsdienu šī žanra mūzikas, kur brīžiem nav pat saprotama liela daļa vārdu, ko šie izpildītāji “pasaka”. Līdz ar to, es vairāk pieturos pie klasiskā hiphopa,” atzīst Andža.

Viņš pats mūzikai nododas tikai brīvajā laikā: ”Kad man ir šis “brīvais brīdis”, es jūtu enerģijas pieplūdumu, pacilātību, prieku, sajūsmu – vienalga, ko es daru, vienkārši uzrakstu pāris rīmes bloknotā vai ierakstu veselu dziesmu pie mikrofona. Ierakstot dziesmu, protams, sajūta ir spēcīgāka.”

Ne reperis, ne dzejnieks – Andža, kurš hiphopa scēnā nonācis ”prikola pēc”

”Ja kādam šķiet, ka manas dziesmas nav interesantas vai nekačā, tā nav mana problēma, es rakstu un daru to, kā man patīk to darīt, un jūtu gandarījumu, kad esmu to labi paveicis.

Es vienmēr runāju par lietām, kas ir ap mani, kas mani uztrauc. Es vienmēr savās dziesmās saku patiesību, varbūt dažreiz to nedaudz piepušķojot, lai labāk izklausās. Ja neskaita, protams dziesmas, ko es rakstu prikola un rīmēšanas pēc, bet arī tad lielākoties es ielieku tur lietas, kas man ir saprotamas un reālas, ko esmu pieredzējis. Vienkārši daudzi to nesaprot, jo es to pasaku metaforiski, vai arī šie cilvēki vienkārši nepazīst mani,” norāda hiphopa mākslinieks.

Noklausies: Latvijā radīta himna pelmeņiem

Dziesmas ierakstā piedalījusies arī dziedātāja Kristiāna Šuksta – Andžas kolēģe un laba draudzene.

”Kad viņa man palīdzēja ar pāris dzīvajām uzstāšanās reizēm un es sapratu, cik viņai ir brīnišķīga balss, es nolēmu, ka vajag ar viņu kaut ko ierakstīt. Tā, lūk, arī notika šis te kopdarbs,” tā Andža.

Noklausies!

1 komentārs