Andris un Oksana Brīnumi pa abiem kopā nomet 30 kilogramus liekā svara un nedomā apstāties

1 komentārs
Andris un Oksana Brīnumi pa abiem kopā nomet 30 kilogramus liekā svara un nedomā apstāties
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Pandēmijas laikā, kad daudzi ir ”piesieti pie mājas”, aktualizējies jautājums par mazkustīgu dzīvesveidu. Iedvesmojošu stāstu par to, kā kopā ar dzīvesbiedri izdevies atbrīvoties no mājsēdes laikā uzkrātajiem liekajiem kilogramiem, Skaties.lv atklāj muzikālās apvienības ”Duets Sandra” dibinātājs Andris Brīnums.

Kā sarunā ar Skaties.lv stāsta Andris Brīnums, pirms pasaule tika nolikta uz pauzes, viņš kopā ar sievu Oksanu ”turējies formā”. Taču pagājušā gada laikā kustību trūkuma un virtuves tuvuma dēļ abi iedzīvojušies pamatīgos liekajos kilogramos, kas jau sākuši apgrūtināt ikdienas dzīvi.

Galvenā motivācija mesties cīņā ar lieko svaru bijusi gluži vienkārša: ”Bija mājassēde, Oksanai darbs no mājām, man arī nekur nebija jādodas, ledusskapis pie rokas, un tā vienā brīdī mēs atjēdzāmies, ka esam uzpampuši – drēbes vairs lāgā neder, jāpērk jaunas un tā tālāk.

Pienāca jaunais gads, mana meita mums uzdāvināja viedpulksteņus, kas skaita kalorijas, tas mūs ļoti motivēja un nodomājām, ka kaut kas lietas labā ir jādara.”

Kā atklāj Andris, viņš tolaik svēris 100 kilogramu, bet Oksana – gandrīz 120. Abi nekavējoties sākuši rīkoties un ikdienas rutīnā ieviesuši fiziskās aktivitātes.

”Oksana visu dienu strādā pie datora, tagad viņa ik pa brīdim pa 15 minūtēm skrien – mājās uz vietas – un veic dažādus vingrinājumus. Vakaros mums bija garākas pastaigas, brīvdienās mēs gājām pavisam garus gabalus.”

Kā stāsta Andris, pirms tievēšanas sieva sūdzējusies, ka lielā svara dēļ viņai jau esot grūti pat līdz veikalam aiziet. ”Tagad mēs pa izejamajām dienām noejam 10, 15, 20 un pat vairāk kilometru un nemaz vairs nepiekūstam,” lepojas Andris.

Cīņā ar lieko svaru Brīnumi jaunu Ameriku nav atklājuši: ”Kā visi saka: mazāk ēst un vairāk kustēties, un tas arī viss.” Ja agrāk nav bijuši izvēlīgi un ēduši visu, tad tagad ēdienkartē atteikušies no krējuma, kartupeļiem, arī cūkgaļu uzturā gandrīz nemaz nelieto.

Rezultāti nav izpalikuši, un kopš tievēšanas sākuma Oksana zaudējusi ap 20 kilogramu, Andris – ap desmit, un tagad abiem svars ne pieaug, ne arī sevišķi krītas. ”Protams, gribētos vēl nodzīt, vienīgi tagad vairs neesam tik sīkumaini un baigi vairs necenšamies. Mēs to visu darām, vienīgi tagad svars zūd lēnāk,” skaidro mūziķis.

Abi sapņo, ka katrs varētu nomest vēl pa desmit kilogramiem. ”Bet visi laiku arī negribas dzīvot kā kazarmās,” smej Brīnums. Viņš neslēpj, ka kādreiz pa brīvdienām tiek arī pagrēkots. ”Ja tā ļoti cīnītos, tad rezultāti būtu. Pirmie kilogrami mums nokrita ātri, tagad svars stāv uz vietas, jo mēs vairs to tik drastiski nedarām, kā darījām janvārī, februārī.”

1 komentārs