Modes eksperti sniedz padomus, kā pareizi apģērbties, dodoties svinēt valsts jubileju

0 Komentāru
Modes eksperti sniedz padomus, kā pareizi apģērbties, dodoties svinēt valsts jubileju
PUBLICITĀTES FOTO

Jau pēc dažām dienām svinēsim Latvijas simtgadi, tāpēc ir pēdējais laiks parūpēties, lai svinīgajos pasākumos izskatītos gan etiķetei atbilstoši, gan moderni. Deniss Ševeļovs un Guna Leiškalne-Roka iesaka, kā pareizi saposties svētkiem.

Novembris un decembris Latvijā tradicionāli ir svinīgākie mēneši, jo notiek ne tikai Valsts svētkiem veltīti pasākumi un korporatīvās Ziemassvētku balles, bet arī profesionālo balvu pasniegšanas ceremonijas, kurās ierasti ir jāierodas ”Black-tie dress” stilā.

”Šogad pieņemšanā pie prezidenta pieteiktais ģērbšanās stils ir ”White-tie”, kas ir visoficiālākais un Latvijā retāk izmantotais viesu ierašanās ģērbšanās stils,” stāsta grāmatas ”Stils” līdzautore Guna Leiškalne-Roka.

Modes un stila eksperte zina teikt, ka mūsdienās kleita var nebūt ar dekoltē un pat ar garām rokām.

Kā piemēru viņa min bijušo ASV Valsts sekretāri Hilariju Klintoni, kura uz 2016. gada Ala Šmita labdarības vakariņām, uz kurām kungi, ieskaitot Donaldu Trampu, tradicionāli ierodas frakās, bija izvēlējusies fuksijas krāsas vakarkleitu ar garām piedurknēm.

Šajā tērpā prezidenta amata kandidāte izskatījās satriecoši! Kas attiecās uz kungiem, viņiem viss ir vienkārši un pēc etiķetes – fraka, krekls ar iestīvinātu stāvkrādziņu un lakādas kurpes uz plānas zoles.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

“Uzskatu, ka garajai kleitai atradīsies vieta ikvienas sievietes skapī. Tas nav nekas ekstravagants un noderēs vismaz reiz gadā,” norāda grāmatas ”Stils” līdzautors Deniss Ševeļovs.

Guna piebilst, ka dāmām ir dota nedaudz lielāka iespēja izpausties: ”Ja vien kleita ir patiešām grezna, kājās vakara kurpes un rokās pavisam neliela vakara somiņa, vēlams bez siksnas – viss jau ir izdomāts lieliski!”

Kaut arī ”White–tie” atļauj izmantot arī tautas tērpu, Deniss iesaka tomēr izvēlēties fraku. Ja nav iespējas iegādāties fraku, to var iznomāt.

Jānorāda, ka ”White-tie” ir visformālākais no formālajiem etiķetes ģērbšanās stiliem. Mūsdienās, un īpaši tik mazās valstīs kā Latvija, strauji samazinās to pasākumu skaits, kurus kungiem ieteikts apmeklēt frakā.

Tas ir rekomendēts tikai inaugurācijas ballēs, atsevišķās pieņemšanās pie prezidenta vai citos augstākā līmeņa pasākumos.

Dāmas pasākumus tradicionāli apmeklē garā, dekoltētā vakarkleitā, taču pilnīgi pieņemama būs arī vakarkleita ar garām piedurknēm, ja vien kleita nosegs kurpes.

Kā norāda grāmatas autori, garie cimdi ir pieļaujami, taču Latvijas apstākļos dažkārt izskatās pārspīlēti un pat teatrāli. Saīsinātas kleitas vai bikses, lai cik tās arī būtu formālas, šādos gadījumos ir pilnīgi nevietā.

Etiķete pieļauj pat visgreznākās dārglietas (tikai ne bižutēriju), ko gan var aizstāt ar ļoti smalku, bet nelielu somiņu. Jāatceras, ka ”White-tie”, tāpat kā citi formālie dreskodi, nepieļauj pulksteni.

Pat visformālākās garderobes prasībām atbilst tautastērpi un karavīru izejamie formastērpi.

Virsdrēbēm un apaviem jāatbilst vakara garderobei: kungiem ieteicamas lakādas kurpes ar plānu zoli, dāmām — telpām paredzētas vakara augstpapēžu kurpes.

Tiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, obligāti jāņem līdzi maiņas apavi.

0 Komentāru