Modelis Mārtiņš Kapzems draudzeni atstāj mājās un kopā ar mammu dodas apskatīt Itāliju

Pievienot komentāru
Modelis Mārtiņš Kapzems draudzeni atstāj mājās un kopā ar mammu dodas apskatīt Itāliju
Personīgais arhīvs

No 26. jūnija līdz 30. jūnija vakaram modelis, pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems bija devies atpūtas braucienā uz Itāliju. Brīvdienas Mārtiņš bauda savas mammas sabiedrībā, atstājot draudzeni Jūliju mājās kopā ar ģimenes mīluļiem Vaiperi un Megiju.

Sarunā ar portālu Skaties.lv Mārtiņš stāsta, ka Jūlijai šīs dienas būs liels pārbaudījums, sievietei ir prakse slimnīcā, kā arī jārūpējas par abiem ģimenes mīluļiem, suņu meitenēm Vaiperi un Megiju.

Ideja par braucienu radusies spontāni, pēc Līgo svētkiem Mārtiņš sapratis, ka viņa grafiks līdz Dziesmu un Deju svētku gājienam ir brīvs un to jāizmanto. Sekojis zvans mammai, izrādījies viņai atvaļinājums un tā tapa doma par kopīgu braucienu.

”Uzzinot, ka mammai atvaļinājums, liku visas “kārtis galdā”, un teicu, laižam uz Itāliju. Mamma sekundi padomāja un atbildēja – labi, laižam. Vakarā biļetes jau bija iegādātas, un sākām plānot, ko tieši vēlamies apskatīt. Jau sen biju pamanījis, ka mamma vienmēr tā sajūsmināti runā par Itāliju. Mans ceļošanas veids ir citādāks – nemēdzu sēdēt vienā pilsētā, patīk redzēt daudzas vietas un būt kustībā, nu to iemācīju arī mammai,” mīļi nosaka Mārtiņš.

Pirms pāris gadiem biju jau paceļojis pa Itāliju, ieraugot pirmo reizi Positano zināju, ka vēlos uz šo pilsētiņu atvest Jūliju un mammu, nespēju iedomāties, ka kādai no manām dāmām varētu nepatikt.

Itālijas ceļojuma laikā Mārtiņš mammu uzdabūja arī uz motorollera, sievietei šī bija pirmā pieredze uz tāda veida braucamrīka.

”Pirmie metri bija grūti. Līkumā svēros uz labo pusi, bet mamma labu gribēdama uz kreiso. Nepārtraukti tika komentēts ceļš, stāstīts, kas kur atrodas, kur kādas briesmas, no kā jāuzmanās. Jūtos, tā it kā man aizmugurē sēž Anatolijs Kreipāns un visu komentē. Tas bija mīļi. Nu mamma jau iemācījusies pareizi svērties, turas arī tikai ar vienu roku. Nereti tikai atgādina par ātruma ierobežojumiem,” piedzīvojumus atklāj Mārtiņš.

Mārtiņam padomā vēl visādas ekstrēmas izdarības, kuras mamma ne reizi nav mēģinājusi, tā kā sieviete ir sportiska un Latvijā četras reizes nedēļā sporto, tad viņa spēs visu izdarīt un ļausies avantūrām. Kā nekā adrenalīns ir garšīgs.

Kad atlidojām uz Bari uzreiz noīrējām mašīnu un devāmies uz Materu, tā ir vieta, kur klintīs ir iekalta pilsēta, tā kā mammai patīk ”haikot” tad kalni, klintis viņu nebiedē. Nākamajā rītā tika apmeklēta maza pilsētiņa Kastelmezāno, ceļotāji tur ieradušies ļoti agri no rīta, kad pilsēta tikai sākusi mosties. Mārtiņš to raksturo kā ļoti skaistu pilsētiņu, kura atrodas uz kalna. Tālāk sekoja Serento un maģiskā vieta Positano.

”Mēģināju iegalvot mammai, ka Neapoli viņa nevēlas redzēt, bet viņa tomēr vēlējās, un beigās devāmies to apskatīt. Aizbraucām un apmaldījāmies mazajās ieliņās. Ielu platums ir aptuveni 2 metri, bet mašīnas 1.80 metri, tā mazliet pārspīlējot. Ieraugot ieliņas un pārvietošanos, mamma visu laiku man teica, braucam prom no šejienes, tas bija jautri,” smejas Mārtiņš.

Nu māte ar dēlu nonākuši Bari un apceļo tuvākās pilsētiņas, traucoties uz motorollera un baudot kopā pavadītos mirkļus.

Runājot par itāļiem raksturīgajiem ēdieniem, Mārtiņam ir sanācis nobaudīt visu no nacionālās virtuves. Ceļojumā tiek meklētas vietējo ēstuves, ne apmeklētas vietas, kuras radītas, lai ”aptīrītu” tūristus. Tikai vietējo ēstuvēs var sajust patieso itāļu gaisotni, apkārt ātras temperamentīgas sarunas, troksnis un īpaša aura.

Veikaliem vēl nav atrasts laiks, jo galvenais ir visu izbaudīt ne iepirkties. Mārtiņš apzinās, ieejot veikalā, ceļojums pārvērtīsies par iepirkšanās maratonu, ne ceļošanu. Modelis un viņa mamma nevēlas sevi sakārdināt ar itāļu modes tendencēm un dizaineru tērpiem.

”Mamma manā dzīvē ieņem to lomu, bez kuras mana dzīve nebūtu. Būsim godīgi – skan banāli, bet bez mūsu mammām mūsu nebūtu. Ja  mammas mūs neaudzinātu mēs neizaugtu tādi, kādi esam. Kad ar mani notiek kas nenormāli foršs – tiek paņemts garākais vilnis ar sērfa dēli, esmu iemīlējies, esmu uzkāpis kādā augstā kalnā vai arī esmu Tokijā vienā no augstākajām celtnēm, tajos brīžos atceros kam man par to jāsaka paldies,” nosaka Mārtiņš

Mārtiņš stāsta, ka viņa mamma un tētis dzīvo Saulkrastos, vasarā viņš kopā ar mīļoto sievieti, un ģimenes mīluļiem vismaz reizi nedēļā turp dodas, lai atpūstos, uzceptu ko garšīgu uz grilla un ļautu suņiem izskrieties.

Tā kā mamma strādā Rīgā tad nereti, viņi dodas kopā iedzert kafiju, apmeklē kultūras pasākumus un nav nekāds pārsteigums, ja mamma piebrauc ciemos pie dēla un viņa mazās ģimenītes.

”Nu arī ikgadējām tradīcijām domāju pievienot ceļojumu divatā ar mammu – tas ir tiešām forši! Kad biju mazs, mamma ar mani “ķēpājās”, audzināja, mainīja autiņus, gāja uz skolu. Pieaugot nu, varam, pavadīt laiku kopā kā līdzīgs ar līdzīgu. Tik ļoti novērtēju to, ka man ir paveicies ar mammu un tēti, viņi ir superīgi. Cilvēki ar lielām sirdīm,” tā Mārtiņš.

Modelis atklāj, ka viņam, mammai, tētim un māsai ir kopīgs ”Watsapp” čatiņš, kurā viņi apmainās jaunumiem, bildēm, otrs tāds pats čatiņš ir ar vecmāmiņām, kuras apguvušas mūsdienu telefonus un sūta video, bildes un izmanto emocijzīmes.

”Tiem, kas atrodas mūžīgā skrējienā un nevelta laiku vecākiem iesaku padomāt vai tajā brīdī, kad viņiem bija pieci gadiņi, viņi gāja bērnudārzā, vai bija tā, ka vecāki tos aizmirsa bērnudārzā? Vai atstāja tur uz nedēļu, jo bija saspringts grafiks, jāapmeklē festivāli? Neatstājiet novārtā tos, kuriem esat īpaši dārgi,” nobeidz Mārtiņš.