”Līgo ir laiks, kad dāmas var rotāties ne tikai ar dārglietām, bet arī ar ziediem.” Viktorija Vailda par Līgo svētku maģiskumu

3 komentāri
”Līgo ir laiks, kad dāmas var rotāties ne tikai ar dārglietām, bet arī ar ziediem.” Viktorija Vailda par Līgo svētku maģiskumu
INSTAGRAM

Lielo krūšu īpašniece Viktorija Vailda katru gadu cenšas Līgo svētkus svinēt Latvijā. Tā var apciemot ģimeni un nosvinēt jautrākos latviešu svētkus. Šogad skaistulei tas neizdosies.

Viktorijai Līgo svētki ir gada visjautrākie svētki, kurus viņa svin ar prieku, un ievērojot latviskās tradīcijas.

Vai brangā dekoltē zona netraucē naktsmieram? Skaidro Viktorija Vailda

”Vasaras saulgrieži, visapkārt viss zied, gaišās Latvijas naktis, dejas un jautrība līdz pirmajai gaismai. Ir svarīgi negulēt, bet sagaidīt saullēktu,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Viktorija.

Būtiska ir ugunskura aizdegšana, vakars pie ugunskura un Jāņu siers, kas garšo īpaši šajā maģiskajā naktī.

Līgo ir laiks, kad vasara ir pašā pilnbriedā un tas nozīmē – dārzā iespējams atrast saldas, jo saldas zemenes!

Kā viena no būtiskākajām svētku tradīcijām, kuru Viktorija ievēro vienmēr, ir vainadziņu pīšana. Jāsalasa paši skaistākie ziedi, jādomā labas domas un jāpin vainags.

”Sievietēm patīk rotas. Līgo ir laiks, kad dāmas var rotāties ne tikai ar ierastajām dārglietām, bet arī ar ziediem. Skaistie Latvijas ziedi, to krāsas, spēcīgā smarža – izdaiļo sievieti vēl vairāk nekā dimanti,” smaida Viktorija.

Ar skumjām skaistule paziņo, ka mūsdienās vairumam Līgo asociējās tikai ar šašliku un aliņu, bet viss pārējais ir kā mistika no senajām filmām.

”Cilvēki ir aizmirsuši, kas ir zaļumballes. Neviens vairāk nemeklē papardes ziedu, nesaskata tajā neko maģisku,” bēdīgi nosaka Viktorija.

Lielo krūšu īpašniece aizdomājas, ka latvieši vienmēr bijuši saistīti ar dabu – tradīcijas, folklora, pat populārākie uzvārdi – Bērziņš, Ceriņš, Krūmiņš ir piederīgi dabai!

Celšanās vēlu no rīta, draudzenes, iepirkšanās, ceļošana, skaistumkopšana, jeb kā paiet Viktorijas Vaildas nesteidzīgā ikdiena

”Mums jāsaglabā tradīcijas, lai nezaudētu valsts identitāti. Diez vai varēsim sacensties ar Austrumeiropu, tāpēc labāk esam īpaši un nezaudējam to, kas mūs vieno,” tā Viktorija.

Pašai skaistulei neizdosies šogad ierasties Latvijā un svinēt svētkus. Viņa novēl visiem lustīgu līgošanu un piebilst, ka svētkos centīsies uzpīt sev vainadziņu, lai kaut mazliet pietuvotos pārējiem līgotājiem.

3 komentāri