Liene Skulme ir atradusi papardes ziedu, tas zied rozā ziediem

0 Komentāru
Liene Skulme ir atradusi papardes ziedu, tas zied rozā ziediem
Personīgais arhīvs

Uzņēmēja, skaistuma konkursu dalībniece Liene Skulme parasti Līgo svētkus svin Vecpiebalgā, bet šogad līgos Jūrmalas pusē. Skaistule nespēj iedomāties Līgo svētkus bez vainadziņa un lēkšanas pāri ugunskuram.

Parasti Līgo svētki tiek atzīmēti Vecpiebalgā pie draugiem, taču šoreiz Liene ar ģimeni līgos Jūrmalas pusē – tuvāk Rīgai.

Skaistule savus Līgo svētkus nevar iedomāties bez vainadziņa pīšanas un ir droša, ka liks to galvā līdz pat sirmam vecumam, tāpat kā lēks pāri ugunskuram.

”Man šajos svētkos ir svarīgi pavadīt laiku dabā, prom no pilsētas steigas, kopā ar meitām, tuvākajiem radiem un draugiem. Ļoti ceru, ka svētki izvērsīsies īpaši jautri, ar dziesmām, dejām un rotaļām, ievērojot Jāņu tradīcijas. Līgošana turpināsies, kā es smejos, tādā jaukā atmosfērā līdz pat Dziesmu svētku noslēgumam. Šogad kopā ar māsu un māsīcu dziedāsim Dziesmu un deju svētkos, tāpēc ikdienā sanāk dziedāt diezgan daudz. Mums ir kolosāls koris, smieklu un līksmības netrūkst!”  sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Liene.

Lienei Līgo asociējas ar Blaumaņa ”Skroderdienām Silmačos”, jo viņa jau no bērnības uzskata, ka tā ir jāsvin īsti latviešu svētki – ar dziesmām, jokiem, dejām, ālēšanos un, jā, pat dažiem līgotājiem sāpoša galva šoreiz arī piederas pie lietas.

”Tāpat es uztveru papardes zieda meklēšanu – kā humoru. Visjaukāk, manuprāt, ir teiksmu par papardes ziedu atstāt noslēpumā tītu – lai varētu filozofēt par to katru gadu no jauna. Man šķiet, ka to var meklēt katru dienu, ja nav slinkums un ir enerģija. Es pati to Jāņos nekad neesmu darījusi, man tas nav licies aktuāli. Vai papardes ziedu vajadzētu uztvert kā mīlestības simbolu? Neesmu pārliecināta. Protams, var gadīties atrast mīlestību arī Jāņu laikā, bet paļauties un pārāk cerēt uz to, manuprāt, nevajadzētu,” aizdomājas Liene.

Skaistuma konkursu dalībniece atceras, ka bērnībā tik tiešām redzējusi ziedam papardi, burtiski – lieliem rozā ziediem, tāpēc vēlāk viņai likās neizprotami, kā tā var būt, ka neviens to nekad nav redzējis.

”Es kā bērns nevarēju iedomāties, ka papardes ziedam varētu būt arī cita nozīme, ka to var atrast arī ”siena gubā”,” smejas Liene.

0 Komentāru