Lielo izmēru modele Tatjana Mackeviča Polijā bauda pasakainus skatus un atklāj ceļojuma izmaksas

1 komentārs
Lielo izmēru modele Tatjana Mackeviča Polijā bauda pasakainus skatus un atklāj ceļojuma izmaksas
PUBLICITĀTES FOTO

Lielo izmēru modele Tatjana Mackeviča Ziemassvētkus un Jauno gadu sagaidīja pasakai līdzīgajā Polijas pilsētā Zakopane. Skaistule slēpoja, brauca kamanās un vienkārši relaksējās savu mīļo tuvumā.

Tatjana stāsta, ka uz Zakopani devusies deviņu cilvēku grupā. Modele ar vīru Dimu, meitu Anastasiju, māsu Marinu un draugiem svētkus svinēt brauca, izmantojot busiņu – kopā jautrāk un izmaksas mazākas.

Modele atklāj, ka Latvijā noīrēts busiņš uz nedēļu par 405 eiro, tātad 50 eiro no cilvēka, toties par benzīnu katrs samaksājis 30 eiro – brauciens turp un atpakaļ vienam cilvēkam izmaksāja 80 eiro.

Turpceļā ceļotāji palika pa nakti Varšavā, toties atpakaļ braucot Belostokā. Tā bija iespēja atpūsties, kārtīgi pabrokastot un ceļš uzreiz nelikās ilgs un nogurdinošs.

”Uz Zakopani ir ļoti grūti tikt, tur nelido lidmašīnas, bet tuvākā vieta, kur iespējams aizlidot, ir Krakova, uz kuru nelido tiešie reisi. Braucot slēpot līdzi ir slēpošanas tērpi, vēl mantas nedēļai, ērtāk ir ar busiņu, ne ar vairākām lidmašīnām un autobusu,” busiņa izvēli skaidro Tatjana.

Tatjana stāsta, ka, braucot pa Latviju, Lietuvu, Poliju, visur bijis lietus, pelēcība, bet, iebraucot Zakopanē, bijusi sajūta, ka nokļūsti baltā pasakā. Sniegs, lampiņas, rotājumi, tirdziņi – svētki it visur!

”Mana meitiņa domā, ka ikgadējie braucieni uz sniegotām vietām ir ciemošanās pie Ziemassvētku vecīša. Cenšamies viņu visādi pārsteigt, pat no kamīna dāvanas mums mēdz izkrist,” smejas Tatjana.

Kā pašu dārgāko ceļojuma laikā Tatjana nosauc kotedžu īri. Ģimenei ir būtiski, lai māja būtu no koka, lai būtu iespēja kurināt kamīnu, lai pa logu paveras skaists skats, lai iespēja izrotāt eglīti un radīt savus svētkus.

Mājiņu īre Zakopanē svētku laikā ir, sākot no 3200 eiro, ja gribas lētāku variantu modele iesaka īrēt apartamentus vai viesnīcas numuriņu, tad cena būs aptuveni 35 eiro diennaktī.

Toties braucot uz pasaku pilsētiņu sezonas laikā, bet ne svētkos, kotedžas iespējams noīrēt pat trīs reizes lētāk.

”Palikām kotedžā, kaimiņos bija gan armēņi, gan poļi, visi bija ļoti draudzīgi, cienājām viens otru ar dažādiem gardumiem. Bērni sadraudzējās un pagalmā spēlējās, cēla sniegavīrus,” tā Tatjana.

Kā lielu plusu Zakopanei Tatjana nosauc lēto ēdienu, pilsētā iespējams iegādāties pārtiku lētāk nekā Latvijā. Ik vakaru ceļotāji sametušies pa desmit eiro un iegādājušies pārtiku nākamajai dienai.

Jaunajā gadā Tatjanai ar draugiem ir tradīcija, ka katrs gatavo savu ēdienu un iepazīstina apkārtējos ar jaunām garšām.

”Šveicē slēpojot, pacēlājs maksā 100 eiro dienā, bet Zakopane tikai 20 eiro, arī slēpošanas inventāra īre ir līdz 20 eiro. Termo baseini maksā smieklu naudu – ap 10 eiro par divarpus stundām,” lētās cenas atklāj Tatjana.

Liels mīnus atpūtas braucienā ir fakts, ka poļi nerunā ne krieviski, ne angliski, ne vāciski, bet tikai poliski. Reti bija vietas, kur Tatjanai izdevās sazināties angļu valodā.

Kā jau visos kūrortos, arī Zakopanē, iespējams iegādāties dažādus niekus, kazas sieru, dažādu zīmolu viltojumus. Īpaši Tatjana vēlas izcelt koka izstrādājumus – tie ir interesanti un lēti.

”Iegādājāmies krēslus, kuri apšūti ar aitādu, kā arī stirnas un aitas ādas paklājus, mēs savu lauku māju cenšamies iekārtot kā mājiņu no Zakopanes. Ceram, ka kādu gadu arī Latvijā būs sniegs svētkos un varēsim svinēt paši savā mazajā pasaku mājiņā,” nobeidz Tatjana.