Latvijas ”elfu princese” atbrīvojusies no 70 kilogramiem un kļuvusi par balerīnu

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

1 komentārs
Latvijas ”elfu princese” atbrīvojusies no 70 kilogramiem un kļuvusi par balerīnu
PRIVĀTAIS ARHĪVS / ROMIJA

Pirms vairāk kā pieciem gadiem britu talantu šovu ”X Faktors” satricināja zvaigzne no Latvijas – miesās raženā Sindra stājās žūrijas priekšā zaļā kostīmā un paziņoja, ka esot ”elfu princese no tumšajām Latvijas ārēm”. Nu Sindras dzīve kardināli mainījusies. Viņa atradusi sevi baletā, ar kā palīdzību nepilnu trīs gadu laikā atbrīvojusies no 70 kilogramiem liekā svara, atgriezusies Latvijā un šobrīd mācās par treneri.

Kā Sindra kļuva par ”Latvijas elfu princesi”

Sindra guva plašu starptautisku popularitāti pēc sava iespaidīgā uznāciena britu ”X Faktorā”, kurā sieviete sevi stādīja priekšā kā Latvijas elfu princesi. No žūrijas viņa nesaņēma pietiekami daudz ”jā”, taču visai Latvijai bija, par ko runāt – Sindras savdabīgais uznāciens tika aktīvi apspriests ziņu portālos un forumos.

”Anglijā biju septiņus gadus, un gāju uz ”X Faktora” atlasēm katru gadu, kad tās notika. Uzreiz jāsaka, ka tur tās atlases ir krietni sarežģītākas. Jāiztur milzīgs konkurss, lai vispār tiktu žūrijas priekšā – nav tā, ka katru gribētāju uzreiz laiž pie Saimona,” sarunā ar Skaties.lv stāsta Sindra.

Sindrai veiksmīgākais gads arī bijis tas, kad viņa devusies uz šovu slavenajā ”elfu princeses” tērpā. Pēc tam gājis arvien sliktāk. Un Sindra ļoti labi apzinās, kas ir kas lielajā šovbiznesā.

”Par elfu princesi saģērbos tikai tāpēc, lai pievērstu sev uzmanību. Kaut kā taču ir jāizceļas starp tiem tūkstošiem. Taču, jā, izcelties nav viegli. Piemēram, pēdējo reizi, kad mēģināju startēt britu ”X Faktorā”, tur paņēma tikai lokālās slavenības, nevienu no malas. Tur ir ļoti liela konkurence.

Teikšu atklāti – aizbraukt uz Angliju un mēģināt tur kļūt par zvaigzni ir sarežģīti. Tas ir kā apburtais loks.

Lai Londonā izdzīvotu, ir jāstrādā. Visas noklausīšanās mūzikliem un dažādiem šoviem notiek darba laikā. Labi, vienu reizi tevi palaidīs no darba, bet, ja tev jāstrādā un sevi jāuztur, visu laiku pa atlasēm staigāt nevaru,” tā Sindra.

Apetītlīgās balerīnas uznāciens

Pēc septiņiem Anglijā pavadītiem gadiem viņa šogad pārcēlusies atpakaļ uz Latviju. Pārcelšanās bijusi likumsakarīga – mājās atgriezusies arī draudzene, uz citu pilsētu pārcēlies Sindras deju skolotājs. Un tieši šim cilvēkam bijusi izšķiroša nozīme sievietes pēdējo gadu dzīvē un transformācijā.

”Pirms apmēram trim gadiem ieraudzīju sludinājumu, ka Londonā deju skolotājs veido baleta grupu pieaugušajiem. Izlēmu aiziet pamēģināt. Un tagad varu teikt, ka tas bija mans pēdējo gadu labākais lēmums,” ar gandarījumu atzīst Sindra.

Viņa tolaik bija miesās kupla dāma, bet Latvijā vēl valdījis priekšstats, ka balerīna ir trausla un smalka meitenīte.

”Atceros, ka iepriekšējā vakarā pirms savas pirmās baleta nodarbības biju ballītē. Vienā brīdī draugiem teicu, ka vairs nevaru, man rīt jāiet uz baletu. Visi uz mani paskatījās lielām acīm – kādu vēl baletu?” nu jau smejoties atceras Sindra.

Nu neviens no draugiem uz viņu izbrīnā, izdzirdot vārdu ”balets” vairs neskatīsies. Trīs gadu laikā Sindra nometusi 70 kilogramus liekā svara un nu jau var uzvilkt glītus baleta svārciņus, ko viņa arī dara, bildes atrādot savā iedvesmojošajā ”Instagram” kontā.

Fitnesa zālē tu nevienu neinteresē, bet baletā tevi gaida

Sindra gan uzsver, ka ar baletu vien 70 kilogramus nezaudēsi, taču tas bijis pirmais un svarīgākais solis – atrast sev tīkamu fizisku nodarbi.

”Nebija tā, ka iepriekš nebiju mēģinājusi sportot vai zaudēt svaru. Iepriekš visi mēģinājumi bija izgāzušies. Trenažieri, aerobikas nodarbības, skriešana – nekas man nepatika.

Un nevajag piespiest sevi nodarboties ar to, kas pašam nepatīk. Ir tik daudz iespēju! Citam patiks dejot, citam varbūt skrituļot vai vēl kas cits.

Kad atrodi sporta veidu, kas patīk, tu nemeklē atrunas, lai izlaistu treniņu. Drīzāk otrādi – ir žēl, ja nodarbība nenotiek.

Bet ar sportu vien arī nepietiks.  Tas, ko saka fitnesa cilvēki, ka 80% ir ēšanā, bet pārējais sports, ir ļoti tuvu patiesībai,” stāsta Sindra.

Svarīgs ir arī motivators. Sindrai Anglijā bijis izcils baleta skolotājs un draudzīgs kolektīvs, kas bijis svarīgs aspekts, lai ietu uz treniņiem ar prieku.

”Ejot uz fitnesa zāli vai lielajām aerobikas grupām, nevienam tu neinteresē. Bet baletā man bija sajūta, ka mani te gaida, un tas bija svarīgs faktors, kas nostrādāja,” atceras Sindra.

Ne tikai 40 kilogramus smagajām meitenēm

Atgriezties Latvijā bijis grūti. ”Septiņus gadus biju nodzīvojusi Londonā, atgriešanās likās kā kritiens atpakaļ. Sapratu, par ko runā cilvēki, kuri atgriežoties sēž mājās un neko nevēlas darīt. Ir grūti pārslēgties.

Tajā pašā laikā – nu nav Londona arī nekāda zelta bedre, redzēju, kā tur latvieši dzīvo,” stāsta Sindra.

Atgriezusies viņa ar prieku secinājusi, ka šajā laikā attieksmē pret baletu Latvijā ir šis tas mainījies.

”Vairs nav to aizspriedumu, ka, ja vēlies dejot baletu, tev jābūt ne vairāk kā 40 kilogramus smagai. Var atrast studijas, kur dejot amatieriem,” tā Sindra.

Sindra uzsver – viņa nelolo ilūzijas, ka kādreiz būs balerīna. Taču vēlas palīdzēt rast tautiešiem baleta prieku, ko dara ar savu ”Instagram” bloga palīdzību un, iespējams, tuvā nākotnē jau rosīsies kā trenere.

”Londonā iepazinu tādu fitnesa paveidu ar baleta elementiem, nokārtoju sertifikātu šajā jomā. Taču, ja neesmu trenere, protams, nevienam to pasniegt nevaru, tāpēc, atgriezusies Latvijā, aizgāju mācīties par treneri,” stāsta Sindra. Viņa cer, ka pēc kāda laika varēs kā trenere radīt dejotprieku arī citos.

Jau tagad Sindra priecīga, ka zūd aizspriedumi pret baletu kā tievu ļaužu sporta veidu, cilvēki kļūst atvērtāki.

Ja kādam viņas stāsts palīdzēs un iedvesmos, viņa būs tikai priecīga.

Meklē iedvesmu Sindras ”Instagram” blogā – spied TE!

”Vienmēr jau būs kāds, kurš kritizēs. Ir jātiek pāri sev un jāuzdrošinās sekot sapņiem,” iedvesmo baleta dejotāja.

1 komentārs