Latviešu rakstniece Eva Edža un viņas mīļotā sieviete kļuvušas par dēla mātēm

11 komentāri
Latviešu rakstniece Eva Edža un viņas mīļotā sieviete kļuvušas par dēla mātēm
Personīgais arhīvs

Romantisko romānu autore Eva Savele-Gavare, kura nu dēvējamus par Evu Edžu (Edge) jau divus gadus ir laimīgi precējusies ar mīļoto sievieti Rouziju. Pirms trīs mēnešiem sievietes kļuva par dēla Pārkera mātēm. Tuvojoties Baltijas Praidam, Skaties.lv sazinājās ar Evu, kura kopā ar sievu dzīvo Anglijā, lai uzzinātu par viņas dzīvi precētas sievas godā un apsveiktu ar dēla dzimšanu.

Populāro romānu ”Likteņa rotaļa”, ”Bīstamais mīlnieks”, ”Uzdrīkstēšanās” un ”Kaisles apmātie” autore Eva laimīgi dzīvo Anglijā, ir precējusies ar mīļoto sievieti Rouziju, un pirms trīs mēnešiem pāris piedzīvojis saviļņojošu momentu – viņas kļuva par māmiņām dēliņam Pārkeram.

”Esam precējušās jau divus gadus, nejūtu nekādu atšķirību starp laulību ar sievieti vai vīrieti, laulībā savu partneri uztveru kā partneri, ne konkrēta dzimuma pārstāvi. Man ir vienalga, ka Latvijā manai laulībai nav juridiska spēka. Kas tad īsti ir laulība? Tā ir iekšējā ģimenes sajūta un tam nav nekāda sakara ar valstīm vai dokumentiem,” tā Eva.

Tā kā pirms laulībām rakstniece jau dzīvoja Anglijā, viņai nelikās dīvaina doma par precībām ar mīļoto, jo Anglijā cilvēkus nediskriminē, nav nozīmes laulātā dzimumam, ikvienam ir iespēja apprecēties. Ejot pa ielu un sievu apskaujot vai noskūpstot, nav jādomā, ka kāds nosodoši skatīsies, domās ko sliktu, jo cilvēkiem ir vienalga.

Eva un Rouzija iepazinās darba vietā, un latviete jau no pirmsākumiem zināja, ka reiz apprecēs tieši šo sievieti.

”Bildināju Rouziju Valentīna dienā. Liekas klišejiski, muļķīgi, bet tajā visā ir sava daļa romantikas. Mēnesi pēc mana izteiktā bildinājuma arī Rouzija sarīkoja pārsteigumu un bildināja mani,” smaida Eva.

Laulību laikā Eva ir izsecinājusi, ka savā veidā dzīve ar sievieti ir vienkāršāka, sieviete otru sievieti vienmēr labāk sapratīs, daudzas lietas, kuras sievietei liekas pašsaprotamas, vīrietim tādas nešķiet.

”Es nesaku, ka visi vīrieši, bet vairums vīriešu ir klasiski domājoši, viņiem galvā ir stereotipiski standarti par to, kas ir sievietes pienākums, mājās veicamie uzdevumi. Attiecībās ar sievieti nav šāda klišejiskuma,” aizdomājas Eva.

Pat esot laulībā ar sievieti, Eva saņem jautājumus par to, kā viņa zina, ka ir homoseksuāla un atbilde ir vienkārša – viņa to nezina. Nav tā, ka rakstniecei nepatīk vīrieši, viņa tos vienkārši neredz seksuālā veidā.

”Jā, esmu bijusi, precējusies ar vīrieti, bet vienmēr sajūtu līmenī jutu, ka kaut kas nav, kā vajag, kaut kas pietrūkst. Tāpēc ir tikai loģiski, ka meklēju iemeslu, un meklēšana radīja atziņu, ka mani seksuāli saista sievietes,” skaidro Eva.

Sieviešu ģimenē jau trīs mēnešus aug mazais Pārkers, kuram dzīvību deva Evas sieva Rouzija, lēmums par to, kura no sievietēm iznēsās bērnu, bijis pašsaprotams, jo Evai grūtniecības pieredze ir bijusi, bet Rouzijai nē.

”Visu grūtniecības laiku biju līdzās, palīdzēju it visā, devāmies kopā pie ārstiem, piedalījos dzemdībās. Nejūtu atšķirību starp Pārkeru un pārējiem saviem bērniem, mīlu viņu tikpat stipri. Tēvi jau arī nedod bērniņam dzīvību, bet visā ir līdzās, tas nemazina viņu vecāku lomu,” tā Eva.

Uz Baltijas Praidu, kas pēc mazāk nekā mēneša norisināsies Rīgā, laulātās draudzenes nedomā doties, jo tās būtu lielas izmaksas, un, vai tas būtu tā vērts, sievietes īsi nav drošas. Eva neslēpj, ka nekad nav piedalījusies, vai apmeklējusi Praidu un neizjūt pēc tā nepieciešamību.

Rakstnieces ieteikums visiem, kuri sēž ”skapī” un baidās no tā iznākt, ir gluži vienkāršs – mēs varam būt laimīgi tikai tad, kad esam atklāti paši pret sevi. Ja to nevaram, daļu no iespējamās laimes sev atņemam. Tu nevari būt laimīgs, nedzīvojot saskaņā ar sevi. Dzīve nav stingra režīma skola, kur jādomā par to, ko runā, kā izturies, kam pievērs uzmanību.