Kristīnei Lindenblatei nav vienaldzīgs Āfrikas liktenis! Skaistule būvēs Ugandā skolu

2 komentāri
Kristīnei Lindenblatei nav vienaldzīgs Āfrikas liktenis! Skaistule būvēs Ugandā skolu
INSTAGRAM

Kristīne Lindenblate ne tikai rīko skaistuma konkursus un ar daiļuma palīdzību padara pasauli labāku, viņa vāc arī līdzekļus, lai palīdzētu bērniem Āfrikā. Kristīne vēlas attīstīt izglītības līmeni, tāpēc projekta ”Help Africa” ietvaros cels skolu Ugandā.

Kristīne ilgus gadus nodarbojas ar skaistumkonkursu rīkošanu. Tā kā viņas konkursi ir starptautiski, tad arī labdarības projektam jābūt starptautiskam.

”Nevaru veidot starptautisku konkursu un labdarības projektā vākt līdzekļus Latvijai, tas nebūtu pareizi. Ir jāsniedz palīdzīga roka mazattīstītām valstīm, kurām ļoti nepieciešama citu valstu palīdzība,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Kristīne.

Kristīnei ir lieli mērķi saistībā ar ”Help Africa” attīstību. Pirmais solis ir uzcelt Ugandā skolu, kura paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem.

”Gribu, lai man nav celulīta, gribu uzvilkt atsevišķo peldkostīmu un priecāties par savu ķermeni.” Lindenblate uzsāk intensīvu tievēšanu

Šāda skola nepieciešama, lai bērnu mammas varētu iet strādāt, kā nekā, lai strādātu, vajag vietu, kur atstāt bērnus, bet šādas vietas nav, tātad māmiņas nestrādā, nav naudas dzīvošanai un sākas “apburtais loks”.

”Kopā nepieciešami deviņi tūkstoši eiro. Par šo summu iespējams uzcelt skolu, nopirkt mēbeles, rotaļlietas, mācību līdzekļus un pietiks līdzekļu pirmajam laikam, lai izmaksātu audzinātājām algas,” informē Kristīne.

Kristīne priecājas, ka organizācijā iesaistās daudzu valstu skaistumkaralienes. Ja sieviete vēlas nest titulu, valkāt kroni, jādara arī labi darbi. Skaistumkonkursu organizatorei ir iespēja popularizēt ”Help Africa” ar šo karalieņu palīdzību.

”Katru dienu Āfrikā mirst 20 000 cilvēku, jo viņiem nav ūdens. Briesmīgi skatīties fotogrāfijas un redzēt, kas notiek šajās valstīs. Bērniem nav pat pilītes ūdens padzerties, bet mēs “šķaidāmies” ar ūdeni. Neviens jau nav vainīgs, bet, ja varam palīdzēt, kāpēc to nedarīt?” jautā Kristīne.

Lindenblate piebilst, ka visi šajā pasaulē esam saistīti, un, par to nedomājot, neko nedarot, šis fakts nemainās.

Pirmais starptautiskais skaistuma konkurss, kuru Kristīne rīkoja, notika 2013. gadā, un tajā piedalījās dalībniece no Ugandas. Vēloties izveidot labdarības organizāciju, Kristīne sazinājās ar sievieti un uzzināja, kāda veida projekts jāveido, kas ir īpaši nepieciešams.

”Naudu projektam vācam ar ziedojumiem. Cilvēki, firmas ziedo produkciju, pakalpojumus, mākslas darbus un mūsu ”Facebook” lapā notiek izsoles, kurās cilvēks, kurš ziedo lielāko summu, savā īpašumā saņem izsoles produktu,” skaidro Kristīne.

Lindenblate stāsta, ka preces var iegūt par stipri zemākām cenām, kā to tirgus vērtība un piedevām izdarīt labu darbu.

Nu konkursu organizatore darbojas ar dizainu, vēlas pārdot speciālus T kreklus, kur vienā pusē redzams mākslas darbs, bet otrais pusē uzraksts “Help Africa”.

No krekliņiem iegūtie līdzekļi (izņemot pašizmaksu) tiks ziedoti projektam ”Help Africa”, bet pašizmaksas līdzekļi tiks ieguldīti jaunu kreklu izveidei.

”Pagaidām nav savākti pat 500 eiro, esam ceļa pašā sākumā. Jāveido mājas lapa, dažādas akcijas, jāatrod arvien jauni un jauni veidi, kā popularizēt projektu. Priecājos, ka naudiņa pamazām “pilinās” lielajā traukā, un es zinu, ka ar Latvijas un citu valstu palīdzību viss izdosies,” smaida Kristīne.

Cilvēki Kristīnei jautā, kāpēc viņa nepalīdz Latvijai, viņa to komentē, sakot, ka Latvijā ir neskaitāmi fondi, kuri nodarbojas ar labdarību, un viņai ir skumji skatīties, ka daudziem tas ir kļuvis kā bizness un no labdarības maz kas palicis pāri.

Foto: kas atrodas skaistumkonkursu organizatores Kristīnes Lindenblates rokassomiņā?

”Uzskatu, ja dari, tad dari. Ja vēlies palīdzēt, tad palīdzi! Bieži vien cilvēkus nauda bojā, un viņi pazūd tajā visā, aizmirstot cēlo mērķi,” aizdomājas Kristīne.

Lindenblate lūdz būt līdzcietīgiem un apzināties, ka citās valstīs ir daudz sliktāk nekā pie mums. Ziedojot kaut vienu eiro, mēs nepaliksim nabadzīgāki.

”Tiklīdz skola būs gatava, aizbraukšu paskatīties, kā viss izdarīts. Gribu visu safotografēt, nofilmēt un parādīt cilvēkiem, ka tiešām naudiņa ir aizgājusi tur, kur solīts, ka viss strādā un darbojas,” nobeidz Kristīne.

2 komentāri