Kiviča meitiņu mamma publiski atgādina dzīves baudītājam atcerēties izpildīt ”likumiskās saistības”

40 komentāri
Kiviča meitiņu mamma publiski atgādina dzīves baudītājam atcerēties izpildīt ”likumiskās saistības”
FACEBOOK

Sociālajos tīklos atkal aktīvi rosās mūziķis Andris Kivičs, kurš ziņo, ka kopā ar mīļoto Lieni Skulmi atraduši aizraujošu veidu, kā atgriezties Latvijā, uzsverot, ka naudas viņam gana, bet gribas baudīt piedzīvojumus. Mūziķa plātīšanās ar naudu likusi viņa sievai Madarai publiski nākt klajā ar aicinājumu beidzot izpildīt ”likumiskās saistības”.

21. janvāra vakarā Kivičs pēc dažu dienu klusēšanas atkal sāka izpausties sociālajos tīklos, ziņojot, ka abi ar Lieni atgriežas mājās kā pasažieri kādas loģistikas kompānijas šofera auto, skaidrojot, ka ar lidmašīnu nebrauc ne naudas trūkuma dēļ, bet gan tāpēc, ka gribējies piedzīvojumu.

Kivičs palepojies, ka ”nauda lidmašīnai pat uz Austrāliju mums ir”, un šo ierakstu pamanījusi arī viņa joprojām esošā sieva Madara, kura, kamēr Andris bauda dzīvi Berlīnē, Latvijā audzina abu kopīgās meitiņas.

”Cik jauki. Tad būtu ļoti jauki, ja tiktu izpildītas savas likumiskās saistības, lai nav ik dienu jāatgādina,” pie ieraksta, kur Andris lepojas ar turību, ierakstījusi Madara.

Šo ierakstu ar ”patīk” novērtējis īpaši liels skaits cilvēku, atgādinot mūziķim, ka ”par bērniem jādomā pirmkārt”.

Tauta, kura Kiviča nedienām seko kā labam pašmāju seriālam, sākusi uzjautrināties un ieteikusi Kivičam pārāk nelielīties ar turību. ”Kad Madara sniegs tevi tiesā par uzturlīdzekļu piedziņu, šis posts tev nenāks par labu. Labāk pieturies pie postiem, kur lūdz palīdzību,” draudzīgu padomu mūziķim sniedzis kāds sekotājs.

Kā gan vēl decembra sākumā intervijā Skaties.lv uzsvēra Andris, viņš ”turpina sekot, lai Madarai un abu meitiņām nekad nekā netrūktu – viņš nekad nekritīs tik zemu, lai sāktu tiesāties par mantu dalīšanu vai ko atņemtu sievietei, kas bijusi svarīga viņa dzīves daļa”.

Abi esot vienojušies par plānu, kā kopā rūpējas par abu meitiņām Keitiju un Kimu.

Skaties.lv atgādina, ka likums paredz, ka neviens vecāks nevar tikt atbrīvots no pienākuma nodrošināt katram savam bērnam vismaz uzturlīdzekļu minimumu, kas 2019. gadā ir 107,50 eiro bērnam līdz 7 gadu vecumam, bet 129 eiro no 7 gadu vecuma līdz pilngadības sasniegšanai.

Ja vecāku rocība atļauj, bērnam var piešķirt papildu līdzekļus izlietošanai pēc paša ieskatiem. Šāds papildu atbalsts uzskatāms par kabatas naudu, nevis uzturlīdzekļiem bērna ikdienas aprūpes nodrošināšanai.

Civillikuma 178. panta otrajā daļā ir uzsvērts – ja vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās, taču bērna aprūpi un uzraudzību īsteno tas no vecākiem, pie kura bērns dzīvo. Piemēram, ja bērns dzīvo pie mātes, vienalga – Latvijā vai kādā citā pasaules valstī, viņai ir tiesības saņemt arī uzturlīdzekļus no bērna tēva, lai tā nodrošinātu bērna ikdienas aprūpi.

40 komentāri