Foto: slavenības nosvinējušas maģiskos Līgosvētkus

Pievienot komentāru
Foto: slavenības nosvinējušas maģiskos Līgosvētkus
INSTAGRAM

Baudīts Jāņu siers, dzerts alutiņš, lēkts pāri ugunskuram, meklēts papardes zieds, dziedātas Līgo dziesmas. Godam esam aizvadījuši Līgo svētkus. Kā latviskajām tradīcijām pārbagātos svētkus nosvinējušas sabiedrībā zināmas personas?

Pēc sociālajos tīklos publiskotajām fotogrāfijām redzams, zvaigznes baudījušas gardus ēdienus, neizslēdzot no ēdienkartes šašliku un Jāņu sieru. Bagātīgi klāti svētku galdi paver dažādāko ēdienu pārbagātību.

Ir sabiedrībā zināmas personas, kuras nevēlas iegādāties Jāņu sieru, bet pirms svētkiem pašas to iesien un pagatavo pēc savas gaumes.

Arvien vairāk un vairāk zvaigžņu Līgosvētkus cenšas sagaidīt latviska stila apģērbā, tā tiecoties būt tuvāka pagātnei un tautiskumam.

Milzīgi ugunskuri, lēkšana pāri ugunskuram vai vienkārši sarunas pie ugunskura parāda, ka uguns stiprina ģimenes un draudzības.

Arī šajos svētkos ir mākslinieki, kuri izvēlas strādāt un pavada Līgo uzstājoties vai vadot pasākumus, tādā veidā dāvājot prieku tautiešiem.

Otra apdziedāšana, Līgo dziesmu dziedāšana, dažādas tautiskās rotaļas paliek arvien populārākas un populārākas. Šogad teju ikvienā slavenību lauku mājā skanēja dziesmas, gan pašu dziedātās, gan izvēlētas kā fona mūzika.

Vairākas dāmas parāda atbalstītājiem skaistos ziedu pušķus. Kā arī māju, lapeņu izdekorēšanu ar meijām, kā nekā rotājumi, bērzu, ozolu lapu smarža ikvienam asociējas ar Līgosvētkiem.

Kā tu nosvinēji šā gada Līgosvētkus?