Foto: modes blogere Alīna Kellere apmeklē Milānas modes nedēļu un dalās iespaidos par redzēto

Pievienot komentāru
Foto: modes blogere Alīna Kellere apmeklē Milānas modes nedēļu un dalās iespaidos par redzēto
Personīgais arhīvs

Modes blogere Alīna Kellere ir viena no retajām Latvijas modes blogerēm, kura ne tikai liek fotogrāfijas sociālajos tīklos, bet reāli strādā un apmeklē dažādu valstu modes nedēļas. Redzot sociālajos tīklos blogeres ierakstus no Milānas modes nedēļas portāls Skaties.lv uzrunāja blogeri, lai uzzinātu, par iespaidiem un to, kā viņai gājis.

Uz Milānas modes nedēļu Alīna devusies jau četrus gadus pēc kārtas un tik ļoti iemīlējusies modes, cilvēku un zibspuldžu juceklī, ka ne mirkli nav apsvērusi domu izbeigt apmeklēt grandiozo modes pasākumu.

”Visu izšķīra tieši pirmā reize, kad kopā ar slavenībām stāvēju rindā, lai iekļūtu savā pirmajā modes šovā. Tad sapratu, ka vēlos būt tieši tur, kur atrodos,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Alīna.

Kādam, kurš nekad nav bijis modes nedēļā, ir diezgan grūti izskaidrot, jo tieši piedzīvotās emocijas un satiktie cilvēki rada šo absolūto pacilātības, prieka un laimes sajūtu.

Runājot par modi, tās tur ir daudz! Visa pilsēta ir pārpildīta ar modīgiem un pārdrošiem cilvēkiem, kuri sabraukuši no visas pasaules.

”Bieži vien mani vairāk sajūsmina pašu cilvēku demonstrētās modes. Tās var lieliski novērot pirms un pēc modes skatēm, to sauc par ”streetstyle”. Ne pati modes skate, bet cilvēki un viņu izdoma vilkt visneticamākās kombinācijas, ir lielāka iedvesma,” tā Alīna.

Blogere neslēpj, ka dažas idejas saviem tērpiem smeļas tieši no ”streetstyle” fotogrāfijām.

Šajā sezonā Alīna izvēlējās sevi prezentēt, velkot gan Latvijas dizaineru tērpus, gan pasaulē zināmu zīmolu darinājumus, izvairoties no ”fast fashion” zīmoliem.

Šāds lēmums pieņemts, jo blogere vēlējās parādīt, cik interesanti un atšķirīgi ir mūsu dizaineru darbi. Nekaitējusi arī iespēja atšķirties uz pārējo apmeklētāju fona. Nekas nav interesantāks kā uzvilkt tērpu, kas ir unikāls un nelīdzinās nevienam citam.

Šoreiz Alīna vilkusi tērpus no Latvijas modes dizainera Arta Artemjemva, ”Narciss fashion”, Igaunijas dizainera Diana Arno kā arī zīmola “Silvian Heach” un skandināvu zīmola ”Samsoe&Samsoe”.

Sezona Milānas modes nedēļā, kuru Alīna apmeklēja kopā ar savu palīdzi Annu Grīnbergu, viņai bija ļoti īpaša un nozīmīga.

Blogere ir viena no retajām pārstāvēm Latvijā, kura pati ar savu iniciatīvu dodas uz šo starptautisko un prestižo pasākumu.

”Daudzu gadu garumā, esmu ieguvusi ļoti vērtīgus kontaktus un labus draugus. Šogad pirmo gadu uz visām modes skatēm, uz kurām tiku personīgi ielūgta, man tika piešķirta sēdvieta ar manu vārdu. Sēdēju pirmajā rindā,” lepni nosaka Alīna.

Visi modes piekritēji sapratīs, par ko Alīna runā, cik nozīmīgi tas ir. Cenšoties to paskaidrot līgavainim, viņa vilka paralēles ar Pasaules kausa futbolā apmeklēšanu un sēdēšanu stadiona labākajās vietās.

”Skatoties bildēs, liekas, ka mēs tikai izklaidējamies un labi izskatāmies. Tas ir tikai tas, ko var redzēt sociālajos medijos, jo reālās aizkulises ir smags darbs, plānošana, laika trūkums un konstanta skriešana no viena pasākuma uz otru,” aizkulises atklāj Alīna.

Grafiks ir ļoti piesātināts. Blogeres diena sākās 7:00, kad jāceļas un jāgatavojas skatēm, pirmā modes skate parasti sākās 10:00.

Vienā dienā ir ne mazāk par astoņiem pasākumiem, katrs no tiem norisinās dažādās pilsētas malās, piedevām ir jāpaspēj vismaz vienu reizi dienā pārģērbties.

Alīna neslēpj, ka Milānā bija ļoti karsti un viņas garderobe nebija gatava tik augstām temperatūrām.

”Visa diena tiek pavadīta, apmeklējot modes skates, prezentācijas un veikalu atvēršanas, un tad tikai vakarā saproti, ka neesi šodien vēl ēdis. Tagad zinu kā visas lielās slavenības saglabā slaidu figūru – laika trūkums, konstanta kustība un aizmirsti, ka gribas ēst,” smejas Alīna.

Modes skatēs tiek parādītas jaunākās modes tendences, kas sagaidāmas nākamajā sezonā. Alīna aplūkoja 2019.gada pavasara/vasaras kolekciju.

”Brīžiem ir grūti domāt par nākamo sezonu, jo priekšā ir auksta un gara ziema, taču cilvēki modes industrijā savā ziņā dzīvo nākotnē. Arī es palēnām sāku domāt un veidot savu garderobi tieši nākamās pavasara/vasaras sezonai. Gatavoties palīdz iedvesma no redzētā modes skatēs,” atklāj Alīna.

Alīna ļauj mazliet ielūkoties nākamā gada modē, atklājot, ka latekss, vai tā saucamais “vinyl” nekur nepazudīs, tas ir visur – mēteļos, apavos, kleitās un somās.

Nākamo sezonu varētu raksturot kā kustību ar plūstošu tekstūru, jo dizainos būs ļoti daudz bārkšu, caurspīdīgu audumu un fliteru.

Sportiskais stils mijas ar eleganci un glamūru. Galvenās sezonas krāsas būs brūnie zemes toņi, metāliski pasteļtoņi un neona krāsas.