Vasaras modes aktualitāte: zvaigznes demonstrē sezonas stilīgākās džinsu jakas

Pievienot komentāru
Vasaras modes aktualitāte: zvaigznes demonstrē sezonas stilīgākās džinsu jakas
Publicitātes foto

Svinot ikoniskās ”Trucker” džinsu jakas 50. gadadienu, ”Levi’s” uzaicināja deviņas sabiedrībā zināmas personības radīt savu leģendārā apģērba gabala dizainu. Radošajā darbnīcā piedalījās un ar dizaineriem Reini Ratnieku un Arvilu Lindi savas versijas par stilīgu džinsu jaku radīja pulciņš Latvijas populāro cilvēku.

Savas jakas pasākuma ietvaros izveidoja māksliniece Elita Patmalniece, stiliste Indra Salceviča, mūziķis Justs Sirmais, TV personība un fotogrāfe Dagmāra Legante, dīdžejs Toms Grēviņš, šefpavārs Artūrs Taškāns, slavenību friziere – stiliste Diana Payton, kā arī modes blogeri Agnija Grigule un Daniels Deksnis.

Patmalniece, kas radīja vienu no spilgtākajām jakām, dizainā izmantoja daudz zīmējumu un pašas izšūtu aplikāciju. Elita atceras, ka bērnībā viņai bijis džinsa kostīms ar izšūtām puķēm. “Džinss – tā ir klasika, bez kuras nevar iztikt teju neviens. Ikdienā tos reizēm nēsāju arī pati. Agrāk, veidojot tērpus muzikāliem šoviem, bieži izmantoju šādas apdares metodes.”

Arī Dagmāra Legante atzīst, ka labprāt nēsā džinsa jakas, un tās ir gana universālas, lai varētu vilkt gan pie kleitām, gan pie biksēm.

”Man patīk kombinēt, piemēram, zilu jaku ar baltām biksēm vai melnām ādas biksēm, kas vispār ir klasika,” tā Dagmāra.

Dagmāra savas jakas dizainā izmantojusi lielu Elitas Patmalnieces aplikāciju ar seju un pēdām, ko piestiprināja mugurpusē līdzās savam iniciālim – burtam D.

“Jaku apšļakstīju arī ar rozā krāsu. Līdzīgi esmu pārtaisījusi vienas bikses, izmantojot balinātāju,” viņa atklāj. “Iespējams, ka arī šīs jakas dizainu vēlāk papildināšu ar balinātāja šļakatām.”

Tāpat Dagmāra uz jakas kabatiņām un viena pleca uzpūta sudraba spīdumu, panākot mirdzuma efektu, kas lieliski pamanāms saules gaismā, un šur tur izmantoja kniedes “Ļoti gribējās pielikt un uzlikt vēl kaut ko, tomēr paliku pie principa – less is more jeb mazāk ir vairāk.

Pašai rezultāts ļoti patīk. Darbnīcā pie piedurknēm piespraudām arī melnus volānus, taču mājās tos noņēmu. Gribētu atrast melnas skaras, ko iešūt volāna vietā. Arī mana četrus gadus vecā meita tagad vēlas šādu jaku.”

Savukārt Daniels Deksnis un Justs Sirmais savu jaku personalizēšanā izmantoja tikai tekstila krāsu.

Šefpavārs Artūrs Taškāns savas jakas dizainā izmantoja uzšuves un integrēja no kniedēm veidotu, ar sudraba krāsu nopūstu karoti un nazi, savukārt stiliste un blogere Indra Salceviča un dīdžejs Toms Grēviņš izmantoja visvairāk uzgludināmo uzlīmju.

”Šo jaku vilkšu uz skatuves,” sacīja Grēviņš, piemērot savu veikumu un atzīstot, ka iedvesmu smēlies no mūziķa Raiena Adamsa (Ryan Adams) iecienītā stila.

Tikmēr friziere – stiliste Diana Payton, kas ikdienā veido daudzu sabiedrībā un šovbiznesā zināmu personību frizūras, savas jakas dizainu papildināja ar dizainera Reiņa Ratnieka sarūpēto mežģīni, tekstila krāsām un šobrīd tik aktuālajām uzgludināmajām uzlīmēm. ”Man ļoti patika šī radošā darbnīca,” viņa atzina. ”Visi uztaisīja tik lieliskas jakas!”