Fantastiski foto: ceļotāja Kašera skaistākie ārzemju braucieni

0 Komentāru
Fantastiski foto: ceļotāja Kašera skaistākie ārzemju braucieni
Personīgais arhīvs

Mākslinieks Kašers dzīvo ar pilnu krūti, daudz strādā un tikpat daudz atpūšas. Gada laikā Kašers vairākas reizes pabijis Norvēģijā, Somijā (Lapzemē), Turcijā, Austrijā, Grieķijā un Nīderlandē. Sarunā ar portālu Skaties.lv mākslinieks pastāsta par ceļošanu un atrāda labākās bildes.

Kad Kašers ceļo viņam, nav konkrēta mērķa, viņš vadās pēc sajūtām. Ja vēlas doties uz muzeju – dodas, ja vēlas visas dienas nogulēt numuriņā – guļ! Mākslinieks ceļo, lai atpūstos, nevis, lai sevi izklaidētu ekskursijās, pārgājienos vai izrādēs!

”Izpētu vietu, kur dodos, kas atrodas apkārt, kādi dabas brīnumi, apskates objekti un populāras vietas. Esmu tas tips, kas dodas tur, kur acis rāda, ļaujoties plūsmai. Esmu spontānais ceļotājs. Ar ēdieniem nepārspīlēju – vairāki nacionālie ēdieni ir pabojājuši ceļojumus, tāpēc cenšos ēst to pašu ko Latvijā. Daudz ūdens, dārzeņi un augļi,” skaidro Kašers.

Slavenībai patīk izīrēt mašīnu, neskatīties kartēs, vienkārši ļauties mirklim un braukt, kur acis rāda. Spontanitātes vadīts, viņš vienmēr nonāk ļoti interesantās vietās, iepazīst jaukus cilvēkus un pavada laiku sarunās.

”Esmu četras reizes bijis Krētā, un plānoju atgriezties vēl. Nezinu, tur ir kas īpašs, ir izveidojušās sirsnīgas attiecības ar vietējiem, ar kuriem sazinos joprojām. Krēta ir tik dažāda, ja vēlies mieru dodies uz dienvidrietumiem, vēlies ballīti – Hersonissos,” smaida Kašers.

Tāpat mākslinieks atgriezīsies Zambijā. Viņam ar skaistuma konkursu rīkotāju Kristīni Lindenblati ir plāns apmeklēt Āfriku un tur uzturēties mēnesi vai divus.

”Džungļos, māla mājā ar salmu jumtu – prom no interneta un civilizācijas. Gluži kā pirms 10 gadiem, kad dzīvoju Zambijā kā attīstības instruktors. Dievinu ceļot divatā vai grupā – ir jautrāk un man patīk dalīšanās sajūta,” informē Kašers.

Kašeru ceļot mudina vides maiņa, atslēgšanās, restartēšanās, iekšējo”bateriju uzlāde” un meditācija. Mākslinieka sapnis ir apmeklēt Fēru salas, viņam patīk nepieradināta daba un neskarts skaistums.

”Nekad nevar zināt, kur ir kāds latvietis! Nesen biju Oslo, devos ārā no viesnīcas numuriņa un dzirdu – Kaššššerrrrs! Protams, ir forši, ka vari būt brīvs, darīt ko vēlies un neviens tevi nevērtēs, nerādīs ar pirkstu un neliks fotografēties. Ir bijuši gadījumi, kad man ceļojumā seko vietējā prese, jo domā, ka esmu aktieris Džonijs Deps vai dziedātājs Tarkans. Tas ir jautri,” smejas Kašers.

Nākamie viņa ceļojumu galamērķi būs Norvēģija, Turcija un Grieķija.

0 Komentāru