Dziedātājs Lauris Valters Līgosvētkus svinēs sapņu zemē Amerikā

0 Komentāru
Dziedātājs Lauris Valters Līgosvētkus svinēs sapņu zemē Amerikā
Personīgais arhīvs

Dziedātājs, dziesmu autors Lauris Valters ir devies uz Ameriku, kur atpūšas un uzstājas dažādos latviešu kopienu pasākumos. Arī Līgosvētki tiks sagaidīti daudzu sapņu zemē Amerikā, priecējot svētku svinētājus ar mūziku.

Šogad Lauris Līgosvētkus sagaidīs Amerikā, muzicējot, un priecējot Amerikā dzīvojošos latviešus, kuri tomēr nav zaudējuši saikni ar dzimtenes kultūru.

”Līgo nespēju iedomāties bez meitenēm un puišiem, kuriem galvā ir vainagi. Tikpat būtisks ir ugunskurs, svētku dziesmas un Līgosvētkiem raksturīgie gardumi. Svētki ir īpaši, jo simbolizē latviskumu un tradīcijas,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Lauris.

Ir bijuši gadi, kad Lauris arī sev galvā lika vainagu, bet pats nekad tos nav pinis un arī sieru neprot gatavot. To visu viņš uztic dāmām.

Lauris ir atklāts – viņa ģimenē īpašu svinēšanas tradīciju nav, Līgo dziesmas vienmēr tiek dziedātas, šo faktu mākslinieks jau sāk uzskatīt par tradīciju.

Mūziķis ir naktsputns, tāpēc palikšana nomodā gada īsākajā naktī tam nav nekāda problēma, jo viss labākas domas, idejas tam vienmēr galvā iezogas naktī.

”Papardes ziedu, man ir izdevies atrast, un tas bija ļoti skaists un īpašs. Iesaku to doties meklēt ikvienam un novēlu arī atrast šo brīnumu. Svētkos lēcu arī pāri ugunskuram, bet, ja kāds pacenties un ugunskurs ir ļoti augsts, tad gan neriskēju, bet priecājos par to no attāluma,” stāsta Lauris.

Mākslinieks domā, ka Līgosvētkos gandrīz vienmēr līst, jo ir jāaizskalo prom gada pirmajā pusē uzkrātie sārņi, gan dabā, gan dvēselē.

0 Komentāru