Drag queen Amuna atklāj, ka homofobijas ietekmē nopietni aizdomājies par pašnāvību

10 komentāri
Drag queen Amuna atklāj, ka homofobijas ietekmē nopietni aizdomājies par pašnāvību
INSTAGRAM

Pagājušajā nedēļā Latvijas sabiedrībā teju ikviens aizdomājas par LGBTQ kopienu un homofobiju. Latvijas populārākais drag queen Amuna, īstajā vārdā Dāvis Ķimenis, skaidro, kāpēc viņam ir tik būtiski runāt par homofobiju, kā arī atklāj, ko šādi uzskati gandrīz nodarījuši viņa dzīvei.

Sociālajā tīklā ”Instagram” Amuna atklāj, ka homofobijas dēļ, mācoties astotajā klasē, vēlējies padarīt sev galu.

Sabiedrībā zināmas personas skarbi izsakās par Didrihsones viedokli, kas veltīts viendzimuma pāru attiecībām

”Esmu ļoti emocionāls un spēju ātri ”aizsvilties”, tas nav labi. Cenšos to mainīt, strādāju pie tā. Lielākā problēma, kas no skolas laika manī izstrādājusies, ir aizsargmehānisms būt dusmīgam. Pateikt, ko pretī – ja mani aizvaino,” tā Amuna.

Bērnībā skolā Dāvi apsaukāja. Pateicoties cilvēkiem, Liepājas 10.vidusskolā, viņš uz mācību iestādi gājis ar bailēm un smagumu sirdī.

”Homoseksuālisms, resnums, bija maza daļa no tā, ko man pārmeta, vēl puisis vārdā Mihaels spļāva uz muguras man un citiem. Vienīgais, kā varēju aizstāvēties bija uz visu rupji atbildēt. Man nebija ģimenes, kurai prasīt viedokli, kurai pastāstīt, kā es jūtos. Emocionāli biju pilnīgi viens,” informē Amuna.

Reiz pēc dienas skolā Dāvis sēdējis uz dīvāna un aizdomājies, kāpēc dzīvot, viņš ir pilnīgi viens pasaulē – ģimene, citi cilvēki nav blakus, visi viņu ienīst.

”Noticēju tam, ko man mēģināja no visām pusēm iegalvot, ka esmu pretīgs un man jāmirst. Noticēju tam, ko citi centās ieskaidrot. Jau izplānoju ko un kā darīšu, kā miršu,” atminas Amuna.

No pašnāvības puisi paglāba atmiņas par sapņiem, mērķiem, vēlme kļūt par frizieri. Viņš sapratis, ka jāpabeidz deviņas klases, lai iestātos “frizieros” un varētu pamest dzimto Liepāju. Tas viss arī īstenots.

Tieši šis moments pamatskolā bijis vienīgais, kad mākslinieciskā personība nopietni aizdomājusies par pašnāvību.

”Homofobija nav viedoklis. Tā spēj novest kādu personu līdz pašnāvībai. Es vēlos būt zināms Latvijā, jo gribu, lai neviens cits bērns nejūtas tā, kā jutos es. Gribu parādīt, ka mērķi maina dzīvi. Es nāku no normālas ģimenes, kurā ir divi vecāki – homofobisks tēvs un ļoti stingra māte, manā ģimenē nebija ne drusciņas no homoseksuālisma,” tā Amuna.

Dāvis ir reģistrējies visos sociālajos tīklos, lai iedvesmotu jauniešus un atbalstītu ar padomu un kādu labu vārdu, ja tas ir nepieciešams.