Dīdžejs apsver iespēju pirmo reizi netaisīt remiksu mūsu ”Eirovīzijas” dziesmai. Kāpēc?

5 komentāri
Dīdžejs apsver iespēju pirmo reizi netaisīt remiksu mūsu ”Eirovīzijas” dziesmai. Kāpēc?
LAURIS VĪKSNE

Pēc ziņas, ka Latviju ”Eirovīzijā” pārstāvēs ”Carousel” populārais dīdžejs [Ex] da Bass, kurš allaž rada mūsu eirodziesmas oficiālo remiksu, izteicies, ka šoreiz to varētu arī nedarīt un publiski iesaistījies dažādās vārdu apmaiņās par konkursa rezultātiem. Dīdžejs, kurš labi pazīstams ar aktuālāko mūzikas pasaulē, piekrita Skaties.lv sniegt savu viedokli par konkursa rezultātiem, kas šogad atkal radījuši plašas diskusijas.

”Remiksu mūsu eirodziesmai veidoju katru gadu kopš pašiem pirmsākumiem. Šis būtu vai būs piektais gads, jo esmu lielas dilemmas priekša – ķerties klāt balādes deju versijas izveidei vai tomēr nē.

Pašlaik 50 pret 50, jo es šī gada uzvarētāju dziesmu nedzirdu skanam deju klubos.

No otras puses, piedziedājums ir gana lipīgs. Apsvēršu visus par un pret, un, tuvākajā laikā, izlemšu,” stāsta dīdžejs.

Mākslinieks gan uzsver, ka nekādā gadījumā nevēlas ar šo izbrāķēt mūsu ”Eirovīzijas” pārstāvjus vai apstrīdēt konkursa rezultātus, gluži otrādi.

”Es domāju, ka žūriju atlasē noteikti vajag, jo skatītājs – klausītājs dziesmu spēj novērtēt tikai subjektīvi, pēc principa – patīk vai nepatīk. Savukārt žūrija spēj sniegt konstruktīvu – objektīvu mākslinieka dziesmas un priekšnesuma analīzi un novērtējumu, sākot jau ar aranžējuma ninsēm, horeogrāfiju, aktiermeistarību un tā tālāk,” uzskata [Ex] da Bass.

Un, lai ko teiktu tauta, viņš kā jomas eksperts uzskata, ka žūrija, kas izvērtē konkursantus, ir gana kompetenta. Tiesa, dīdžejs neuzskata, ka visi finālisti šogad saņēma pelnītās vietas.

”Šeit es gribētu izteikties kā industrijas profesionālis, nevis kā skatītājs. Uzvarētājus netiesā, turklāt dziesma ir jauka, sirsnīga un mīlestības pilna – tur viss skaidrs. Tas lielajā ”Eirovīzijā” noteiktu apstākļu rezultātā varētu nostrādāt.

Žēl Samantu Tīnu un to, ka viņas priekšnesuma laikā radās tehniskas kļūmes – dziesmai bija labs potenciāls uzvarēt. Arī Edgaru Kreili es būtu gribējis redzēt daudz augstāk. Par tik ļoti aprunāto Markus Rivas dziesmu – lai viņš man piedod, bet piekritīšu Ralfa Eilanda pusfināla komentāram – dziesma nebija tā spēcīgākā viņa paša daiļrades kontekstā,” rezultātu analizē dīdžejs.

Viņa paša favorītu tops 3 bija ”Dziļi Violets” un Kozmens, Samanta Tīna un Edgars Kreilis.

”Man patika Kozmena komandas “funny” piegājiens dziesmai un priekšnesums, Samantas dziesma bija ļoti jaudīga un ugunīga – tāda, kāda viņa ir pati, taču Edgaram dziesma bija ar vismūsdienīgāko skanējumu un, manuprāt, vislielāko pop/ dance hita potenciālu,” skaidro eksperts.

”Eirovīzijas” atlases fināla hitus viņš, mākslinieks ar plašu pieredzi ārzemēs, vērtē kā gana mūsdienīgus. ”Pie dziesmām bija strādājuši zināmi pašmāju mūzikas producenti. Forši, ka dziesmas bija žanriski daudzveidīgas.

Šeit gan jāpiebilst, ka šogad nebija izteikta līdera, pretēji tam, kā tas bija 2015.gadā, kad uzvarēja Aminata. ”Love Injected” ir vienīgā mūsu eirodziesma, ko klausoties man skrēja un vēl arvien skrien skudriņas…” tā [Ex] da Bass, uzsverot, ka īstā ”Eirovīzijas” formula ir pavisam vienkārša: pozitīva dziesma, ar lipīgu piedziedājumu un jaudīgu, bet viegli uztveramu šovu.