Daiļā Anita Pužule par dzīvi blondīnes ādā: Nav noslēpums, ka ar vārdu ”blondīne” mēdz apzīmēt ne īpaši inteliģentas sievietes

Pievienot komentāru
Daiļā Anita Pužule par dzīvi blondīnes ādā: Nav noslēpums, ka ar vārdu ”blondīne” mēdz apzīmēt ne īpaši inteliģentas sievietes
Personīgais arhīvs

Skaistuma konkursu dalībniece, fitnesa modele Anita Pužule dievina rozā krāsu, lepojas ar blondiem, gariem matiem un ir maza čivauva šķirnes sunīša saimniece. Anita nedomā, ka atbilst blondīņu stereotipam, bet gluži kā visas blondīnes prot par sevi pasmieties.

Anitas patiesā matu krāsa nav blonda, un lēmums mainīt matu toni nav bijis apzināts. Kādu dienu viņas friziere, rādot matu krāsu katalogu, pajautājusi, vai Anita nevēlas blondus matus, ka ir tonis, kas viņai izskatīšoties lieliski.

”Uz savu meistari vienmēr esmu varējusi simtprocentīgi paļauties, tāpēc teicu ”lai notiek!” Un tik tiešām, biju sajūsmināta par rezultātu! Protams, līdz ar gaišajiem matiem, bieži vien nākas izjust ne tikai pastiprinātu uzmanību, bet arī sabiedrības stereotipus,” sarunā ar portālu Skaties.lv stāsta Anita.

Anita uzskata, ir absolūti nejēdzīgi cilvēkus iedalīt kategorijās un vērtēt tos caur sabiedrībā pieņemto stereotipu prizmu. Ja salīdzina sevi kā bruneti un blondīni, fitnesa modele var galvot, ka viņas būtība nav mainījusies.

Skaistuma konkursu dalībniece nekad nav uzskatījusi nevienu blondīni par dumju būtni tikai matu krāsas dēļ. Svarīgākais ir tas, kas tajā galvā ir iekšā. Skaistule pazīst daudz gudru, inteliģentu, spēcīgu un vispusīgu blondīņu, tāpēc arī šos stereotipus neuztver nopietni un nepārdzīvo par tiem.

”Nav noslēpums, ka ar vārdu ”blondīne” mēdz apzīmēt ne īpaši inteliģentas, bērnišķīgas sievietes, kuras sajūsminās par ballītēm, ir nenopietnas un kurām nevar uzticēt atbildīgus amatus. Un vēl tās mūžīgās anekdotes par blondīnēm! Es gan cenšos tās laist gar ausi, lai gan ne vienmēr tas izdodas. Bieži vien sajūtu, ka pirmajā brīdī tieku uztverta kā tipiska blondīne, bet, par laimi, iepazīstot mani tuvāk, šis priekšstats izgaist,” tā Anita.

Anitai patīk skaisti ģērbties, nēsāt satriecošas augstpapēžu kurpes un lutināt sevi. Bet vai tad tas nepatīk ikvienai sievišķīgai sievietei? Patīk! Blondīne uzskata, ka sievietēm jābūt skaistām, sakoptām un sievišķīgām.

”Jā, man patīk blondīnēm tipiskā rozā krāsa, tā kā man rozā arī piestāv, izvēlos nereti arī šādas krāsas apģēru. Visbiežāk tas ir spēcīgais fuksiju tonis, nevis bērnišķīgais maigi rozīgais. Tāpat kā rozā, man patīk arī dzeltenais, tirkīzzilais, baltais un citi,” smejas Anita.

Anitai pirmajā vietā vienmēr ir dabiskais skaistums: koptas rokas, mati, mirdzoša āda. Noteikti viņa nav no tām sievietēm, kuras ik rītu var stundām ilgi posties. Arī bieza kārta meikapa nav Anitas gaumē. Ikdienā tiek krāsotas tikai skropstas un lietots lūpu spīdums.

Pirms pāris gadiem Anita kļuva par maza sunīša saimnieci. Viņa ļoti gribēja dzīvnieciņu, kas būtu piemērots viņas dzīvesveidam, būtu mīļš un kuram nevajag lielu mājokli.

”Izvēle krita uz čivauvu, un tajā brīdī pat prātā neienāca, ka blondīne nereti tiek atainota ar mazu suni somiņā. Man suns noteikti nav aksesuārs, tā ir dzīva būtne, mīļa un mīloša personība. Ja kāds tā dēļ ”piekabina” man tipiskas blondīnes birku, nejūtos apvainota,” smaida Anita.

Par slavenajiem blondajiem jociņiem un anekdotēm fitnesa modele arī var pasmieties. Nereti viņa mēdz izmantot šo blondīnes kārti: reizēm noder frāze ”ak, es blondīne”, ja gadās kļūdīties vai izdarīt ko neapdomātu.

”Mēs, blondīnes, mākam par sevi pasmieties. Starp citu, viena no filmām, ko varu skatīties vienmēr, kad, gribas ko vieglu, ir ”Gudrā blondīne”. Tajā tik skaidri parādīti visi tipiskie stereotipi, ko lauž gudrā un atjautīgā Rīzas Viterspūnas spēlētā varone. Ar nepacietību gaidu, kad ekrānos parādīsies šīs filmas trešā daļa,” priecājas Anita.

Anitai ne prātā nenāk mainīt matu krāsu, jau no pirmās dienas viņa to uztver kā savu un jūtas vienkārši ideāli. Skaistule piebilst, ka taisnība vien ir – blondīnes vairāk piedzīvo prieku!