”Zanes dēļ netīšām uz brīdi izmainījos…” Atklāta intervija ar ”Lauku sētas” Ingaru pēc ”iznākšanas no skapja”

Zane Baranovska

Autors: Zane Baranovska

''Skaties Izklaide'' redaktore

9 komentāri
”Zanes dēļ netīšām uz brīdi izmainījos…” Atklāta intervija ar ”Lauku sētas” Ingaru pēc ”iznākšanas no skapja”
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Valentīndienā ar paziņojumu, ka ir gejs, klajā nāca šovā ”Lauku sēta” iepazītais Ingars Babčuks. Atklātā sarunā ar Skaties.lv puisis atklāj, ka arī viņa radi un draugi to, ka viņš ir gejs, uzzinājuši ar attiecīgo ”Facebook” ierakstu, kā arī pastāsta, kas tad īsti noticis starp viņu un ”Lauku sētas” Zani, kura vairākus mēnešus it kā bija viņa mīlestība.

Kā Skaties.lv neslēpj Ingars, viņš visu mūžu apzinājies, ka ir gejs. Taču tāpat viņš apzinājies, ka labāk par šo niansi klusēt, jo Latvijā pret gejiem joprojām valda aizspriedumi.

”Latvijas iedzīvotāji to nekad īsti līdz galam nesapratīs. Tā teikt, Latvijā tauta tagad domā, ka esmu slims,” skumji atzīst Ingars.

Puiša draugi zinājuši par viņa orientāciju, taču arī ģimene un radi jaunumus uzzinājuši Valentīna dienā. ”Ir daži radi, kam tagad iespējams nepatīku, nespēj saprast, bet pārējie saprot, un mīl kā līdz šim,” stāsta Ingars.

Ja jau puisis visu mūžu apzinājies savu homoseksualitāti, kā tas nākas, ka pēc ”Lauku sētas” zēns visiem stāstīja ar lielo mīlestību pret šova kolēģi Zani? Jā, sākumā tas esot bijis teātris.

”Līdz brīdim, kad vairs nesapratām, vai tas ir teātris. Mēs patiesi izbaudījām laiku kopā. Mums vēl aizvien ir labas attiecības.

Es sapratu, ka Zane ir super lielisks cilvēks, bet lielisks kā draugs. Jo mani vienkārši nesaista meitenes. Viņa atradīs daudz labāku par mani. Jo viņa ir skaista, gudra, mērķtiecīga. Un nenožēloju ne sekundi, kad biju ar Zani.

Zane zināja, ka esmu savādāks. Tāpēc sākumā spēlējām tādu kā teātri. Pēc tam netīšām es uz brīdi izmainījos. Es nezinu… Viņā ir kas tāds, kas liek iepatikties,” skaidro ”Lauku sētas” zvaigzne.

Par savu mīlestību pret vīrieti viņš paziņojis, dzīvojot Anglijā.

”Te iznākt ir daudz vienkāršāk. Te visiem viss ir vienalga. Dari ko gribi, dzīvo kā gribi, galvenais, lai esi laimīgs.

Diez vai es varētu izlīst no skapja Latvijā. Tur daudzi domā un domās, ka esmu slims.

Pēc mana paziņojuma es saņemu nemitīgi daudz ziņu. Pozitīvas ziņas. Protams ir arī negatīvas.

Bet daudzi ir ar mani. Un milzīgs paldies viņiem. Mans telefons nepārtraukti vibrē. Es apsolos atbildēt visiem, bet ir tiešām ļoti daudz ziņu. Un jā, tie kas saka, ej ārstēties…

Piedodiet, negribu! Ej pats un ārstējies. Un vispār, ja kaut kas nepatīk, sāc dzīvot savu dzīvi, neseko man, nelasi par mani. Nav problēmu. Man pietiek cilvēku, kuri ir ar mani,” tā Ingars, kurš uzsver, ka ne mirkli nenožēlo ”iznākšanu no skapja”.

”Jūtos brīvs, laimīgs. Latvijā daudzi domā ka esam slimi. Nē. Man pagaidām ir tikai iesnas. Neesmu slims.

Un nē, es netaisos publiski bučoties vai ar kādu pārgulēt. Nebojāšu redzi bērniem. Es arī esmu tas, kurš nekad līdz galam neizpratīs praidus. Tur tik daudzi mūs parāda kā slimus, tik briesmīgi tērpi, kā prostitūtām.

Nu ja esi gejs vai lezbiete, tas nav slikti, bet nav arī jāiet pa ielu un jākliedz- man patīk gulēt ar vīrieti. Tas pat man uzdzen zosādu,” skaidro šovmenis.

Šobrīd viņš ar mīļoto Oliveru mitinās Anglijā, kur abi arī iepazinušies.

”Viņš ir dziedātājs. Dzied tiešām skaisti. Daudzi viņu šeit pazīst. Viņam ir vienreizēji forša ģimene, draugi. Esmu pateicīgs par viņu,” tā Ingars. Viņš sapņo par kopīgu nākotni Anglijā.

”Man nebūs bail atbraukt uz Latviju. Esmu pārāk iedomīgs, lai baidītos.Bet Latvija noteikti nav vieta, kur vēlos uzturēties ilglaicīgi. Man šeit ir ļoti labi. Un lai cik kādam tas nepatiktu, palikšu ar Oliveru,” savu vietu un savu cilvēku atradis Ingars.

Savukārt tiem, kuri līdzīgi kā viņš sirdī glabā šo noslēpumu, jo baidās no sabiedrības attieksmes, ja atklāsies, Ingars novēl pirmkārt drosmi.

”Ir jābūt drosmei, lai atklātos. Tiešām ļoti lielai drosmei. Jo ne visiem tas patiks. Bet varu pateikt to, ka man kā akmens no sirds novēlās, ka visi tagad zin. Ir jābūt īstajam brīdim, lai atklātos,” pieredzē dalās puisis.