”Vienreiz padzināt, otrreiz tas vairs nenotiks! Atgriežos ar troksni!” Uz dzimteni ar varenu plānu brauc Magone

69 komentāri
”Vienreiz padzināt, otrreiz tas vairs nenotiks! Atgriežos ar troksni!” Uz dzimteni ar varenu plānu brauc Magone
PRIVĀTAIS ARHĪVS

Saulei un siltumam atkal uzmirdzot pār Latviju, dzimtenē iedvesmas un jaunu ideju pilni atgriežas svešumā aizbraukušie tautieši. Šobrīd lidmašīnā jau sēžas ”Saimnieks meklē sievu” zvaigzne un dzejniece Magone Šutoviene (bijusī Burka), lai atgrieztos mājās. Uz visiem laikiem.

”Arvien vairāk ceļš tuvojas mājām. Un darbi prasās būt darāmi. Vienu vecāku divas māsas – vecākā Lietuva un jaunākā Latvija sadodas rokās kopīgā projektā, vienojoties Baltu sakņu saglabāšanai, saudzēšanai un mīlēšanai,” Skaties.lv no Londonas pirms mājupceļa ziņo Magone.

Uzreiz pēc atgriešanās viņa kopā ar vīru cer uzsākt vērienīgu projektu.

”Mēs atgriežamies ar lielu troksni. Kā vīrs teica – tauta mani vienreiz padzina, pēc šova, kad bija jābēg. Otrreiz tas vairs nenotiks!

Zemītei netīk tukšai stāvēt, tā ilgojas būt vajadzīga, tāpat kā cilvēks,”’iedvesmas un apņēmības pilna ir dzejniece, kura visus šos gadus Londonā uzticīgi kopusi latviešu kultūru.

Viņa iecerējusi sākt, vienojoties kopīgā meža stādīšanā Liepājas pusē, bet drīz pēc tam beidzot izdot grāmatu.

”Ceru, ka mana tauta sapratīs. Ceru, ka kopā mums izdosies svētīts darbs, Baltu saimes mežu stādot. Darbu sāksim maija sākumā. Ilgi ar stādīšanu nevar gaidīt, ieaugties vajag, kamēr nav svelme.

Aicinu visus fanus darbā, ceru, ka šoreiz tiks mani Valmieras atbalstītāji. Visi dalībnieki tiks datēti grāmatā ”Caur saknēm”. ” ieceri atklāj Magone.

Viņai padomā atklāt pasākumu jau 5. maijā, vienojot fanus kociņu stādīšanā Liepājas pusē, bet konkrēts laiks vēl tiks precizēts.

Piedalīties koku stādīšanā, atklājot lielo projektu, viņa aicina ikvienu, kam dārgas Baltu saknes. ”Būtu super, ja Baiba Sipeniece varētu. Tiem, kas ir tik veci, ka nevar, mēs stādīsim pēc lūguma. Jāzina, kādu koku vēlētos un klāt vārdi ar kādiem pavadvārdiem, vēlējums,” iecerējusi Magone.

69 komentāri