Topošā ārste Katrīna Puriņa-Liberte brīdina tievēšanas pulverīšu sērgas upures

19 komentāri
Topošā ārste Katrīna Puriņa-Liberte brīdina tievēšanas pulverīšu sērgas upures
INSTAGRAM

Par īstu neprātu pašmāju ”Instagram” lietotāju vidē kļuvušas uztura bagātinātāju, maltīšu aizvietotāju un tievēšanas līdzekļu reklāmas. Šonedēļ temats nonāca TV3 raidījuma ”Bez Tabu” uzmanības lokā. Pēc tā noskatīšanās neklusē arī dūla, māmiņu iedvesmotāja un topošā ārste Katrīna Puriņa-Liberte.

Viena no aktīvākajām uztura bagātinātāju un tievēšanas līdzekļu reklamētājām Latvijā ir sabiedrības dāma Katrīne Sauliete, kura pati tos lieto rītos un vakaros.

”Bez Tabu” sižetā uztura speciāliste Maija Fromane norādīja, ka produktos izmantoti vislētākie zirņu un sojas proteīni, līdz ar to nekā pilnvērtīga šajā produktā nevarot būt.

Kā uzsver Sauliete, tas ir vienkārši ēdiena aizvietotājs tad, kad nav laika paēst, vai gribas ātri uzkost. Piemēram, pulverītis esot lielisks risinājums brīžos, kad pusotru stundu jāguļ uz kušetītes salonā vai stundu jāsēž pie manikīra.

Fromani bažīgu dara, ka par produktiem runā nevis profesionāļi, bet cilvēki, kuri paši pārdod un kuriem nav izglītības uztura jomā. Pilnu raidījuma sižetu skaties šeit!

Pēc ”Bez Tabu” sižeta noskatīšanās vietnē “Instagram” reaģējusi Katrīna Puriņa-Liberte.

”Mani ļoti satrauc “NL” produktu reklāma “Instagram” – dzirdēju, ka mammas šos pulverīšus dod maziem bērniem un tos jau lieto mazas pusaudžu meitenes,” norāda Katrīna.

”Lūdzu, filtrējiet, cik izglītots cilvēks jums “Instagram” iesaka lietot pulverīšus ēdienreižu aizvietošanā!” viņa aicinājusi tautu.

Savukārt produktu izplatītājus viņa mudina būt atbildīgiem: ”Mīļie influenceri, jūs, lūdzu, filtrējiet, vai jūs ar savu ietekmi un zināšanu trūkumu nekaitējiet cilvēku veselībai!”

Noslēgumā Puriņa-Liberte tautu aicinājusi par veselības jautājumiem vērsties pie profesionāļiem – uztura speciālistiem vai ārstiem, nevis meitenēm, kuras uz nekvalitatīvu zupu pulverīšiem pelna naudu.

Jau vēstījām, ka tievēšanas pulverīšu dēļ nedēļas vidū publiski saplūcās divas sabiedrības dāmas – Katrīna Sauliete un fitnesa skaistule Juta Valdmane. Plašāk par ķīviņu lasi šeit!