Zināms pāragri mūžībā aizsauktās ”Duets Sandra” solistes aiziešanas iemesls

Zināms pāragri mūžībā aizsauktās ”Duets Sandra” solistes aiziešanas iemesls
Privātais arhīvs

10. februārī mūžībā aizgāja allaž pozitīvas enerģijas pilnā muzikālās apvienības ”Duets Sandra” soliste Sandra Brīnuma. Lai kliedētu baumas par atraktīvās mākslinieces pāragrās nāves iemeslu, viņas vīrs un dueta partneris Andris Brīnums atklāj, – Sandras dzīvību paņēma reta un neārstējama slimība.

“Sandrai pirms aptuveni diviem gadiem atklāja ļoti retu neiroloģisku saslimšanu – amiotrofo laterālo sklerozi. Lai Sandrai palīdzētu, fonds “Motus Vita” uzsāka vākt ziedojumus. Vāca naudiņu palīglīdzekļiem un medikamentiem, kas mazliet atvieglotu šīs slimības slimnieka dzīvi.

Neko jau nesavāca, un diemžēl ne par kādu naudu nebūtu bijis iespējams Sandrai palīdzēt – amiotrofo laterālo sklerozi nevar izārstēt,” sarunā ar Skaties.lv nopūšas Andris.

Vēsturiski FOTO: grupa laika gaitā

Viņš meklējis pēc ārstniecības iespējām dažādās ārzemju klīnikās, taču diemžēl liktenis ir nepielūdzams – pret šo reto slimību līdzekļi vēl nav izdomāti nekur pasaulē. Tā vienmēr ir letāla.

Retā slimība skar kustību neironus galvas un muguras smadzenēs, izraisot vājumu un muskuļu masas samazināšanos. Slimībai progresējot, zūd ekstremitāšu kustīgums, rodas grūtības norijot, elpojot un runājot.

Likteņa ironija, bet Sandrai, kura tik daudzus gadus pavadījusi uz skatuves, slimība sākusies tieši ar balsi. Viss sācies ar balss aizsmakumu, kas sākotnēji uzskatīts par saaukstēšanos, taču diemžēl izrādījusies kas nopietnāks.

Jau pagājušā gada pavasarī Sandrai radušās runas grūtības – bieži tirpusi mēle. Taču māksliniece turējusies un līdz pēdējam centusies darīt savu sirdsdarbiņu – uzstāties ”Duets Sandra” sastāvā. Tikai pagājušā gada decembrī tika paziņots, ka Sandra pamet skatuvi.

Slimība strauji progresējusi, un mūža nogalē Sandra bijusi spiesta pārvietoties ratiņkrēslā.

“Interneta komentāros izskan dažādi nekorekti minējumi par Sandras aiziešanas iemeslu, taču patiesībā tās iemesls bija slimība, kas atnāca pēkšņi un negaidīti un diemžēl nav ārstējama,” atklāj viņas Andris.

Andris neslēpj – lai arī viņš apzinājies, ka slimība nav ārstējama, viņam mīļās sieviņas aiziešana ir ļoti smaga. Lai arī grupa, kurā šobrīd muzicē divi Andri, iepriekš izteikusi vēlmi priecēt ar alternatīvu Valentīna dienas koncertu, tas, protams, nenotiks. Tā vietā fani aicināti uz klusu un mierīgu atvadīšanos no Sandras.

Atvadīšanās no Sandras notiks 14. februārī 11.00 Saulkrastu kapos.

Video: mūžīgā piemiņā