”Zemlika” papildina koncertu programmu

Komentāri

24. un 25. oktobrī Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla ”Zemlika” koncertu programmu papildina vairāki mūziķi un to apvienības no ārvalstīm un pašu mājām.

”Graveyard Tapes” ir duets no Edinburgas Skotijā, kurā apvienojušies katrs par sevi jau pazīstami mūziķi – Jūens Makmīkens (Euan McMeeken) un Metjū Kolingss (Matthew Collings), kuriem laiku pa laikam pievienojas Bens Četvins (Ben Chatwin). Tā būs arī Durbē. Plašākai (t. sk. Latvijas) publikai labāk zināmi ir pēdējie divi, kurus kā solo māksliniekus pārstāv cienījamā vācu neatkarīgās mūzikas izdevniecība ”Denovali Records”. Tiesa, B. Četvins savās individuālajās gaitās uz skatuves slēpjas aiz segvārda ”Talvihorros”.

Savu debijas albumu ”Our Sound Is Our Wound” duets izdeva pagājušā gada martā. Ņemot vērā abu mūziķu iepriekšējo pieredzi gan kā solo māksliniekiem, gan muzicējot dažādos citos projektos, kā arī aizraušanos katram ar saviem instrumentiem, rezultāts ierakstā ir pārsteidzoši harmonisks. Reizē melanholisks un melodisks, reizē ritmiski pulsējošs un nomierinošs. Klavieres un ik pa laikam izmisušo un ”kā no krāna” tekošo J. Makmīkena balsi rezignēti papildina Kolingsa veidotie ritma zīmējumi – klikšķi, pakšķi, būkšķi un bungu sempli. Iespējams, kāds ”Graveyard Tapes” mūzikā saklausīs pa kripatiņai ”Radiohead”, ”My Bloody Valentine” vai Islandes izdevniecības ”Bedroom Community” mūziķu. Un tas nebūs pārsteigums, jo minētos un daudzus citus Makmīkens un Kolingss min starp sevis iedvesmotājiem. Šoruden gaidām jaunu albumu ”White Rooms”…

Latviešu mūziķus festivālā ”Zemlika” pārstāvēs arī Kārlis Kazāks, ar kuru tuvāka iepazīstināšana, visticamāk, nav nepieciešama. Īpaši, ja visu, ko kāds varētu mēģināt stāstīt vai rakstīt par Kārli un viņa mūziku, autors pats pateiktu desmitkārt labāk un darītu to dziesmā. Ja nu bezkaislīgi, tad – mūziķis, raunēnietis, pasniedzējs, ceļotājs, vērotājs, tēvs un vīrs.

Festivālā ar pirmo koncertu mūsu pusē viesosies kanādiete, bet šobrīd Berlīnē dzīvojošā mūziķe ”Magic Island” jeb Emma Černija (Emma Czerny). Viņas sapņainā popmūzika tiek raksturota kā pa vidu starp ”dienasvidus snaudu, vēlas nakts stroboskopu gaismām un pusaudžu mīlas nedienām” mītošu skaņu un tematikas jūkli. ”Magic Island” ir vēl viena kanādiešu lo-fi un ”guļamistabas popmūzikas” skatuves pārstāve, kura allaž bijusi labos draugos ar Šonu Nikolasu Sevidžu (Sean Nicholas Savage), ”Dylan III”, ”Karneef” un citiem. Amizanti, ka nesen savā kārtējā bezmaksas mūzikas izlasē (!) ”Magic Island” skaņdarbu iekļāvis vācu autobūves smagsvara ”Mercedes-Benz” uzturētais medijs.

”Mionia” ir mākslinieces un mūziķes Maijas Līcītes veidots projekts, kas pirmoreiz plašākai publikai ”atrādījās” 2010. gadā, kad ”Mionia” kļuva pazīstama kā iPhone meitene – pirmās dziesmas tika radītas un spēlētas viedtālruņa iPhone 4 aplikācijā ”NanoStudio”.

”Mionia” ir izteikta individuāliste un viņas uzstāšanos var pielīdzināt monoizrādei vai atklātai sarunai ar skatītāju. ”Mionia’s” mūzika runā par drosmi, brīvību, visumu, cilvēka dvēseli. Tā ir stāstoša mūzika, un ne velti Maija ir uzsākusi veiksmīgu sadarbību ar kino vidi. Dziesma ”Sad Story” kļuvusi par Ivo Brieža filmas ”Filma” tituldziesmu, dziesma ”Black&White” izmantota žurnāla ”Rīgas Laiks” dokumentālajā filmā.

Šobrīd ”Mionia” strādā pie jaunajām dziesmām un gatavo debijas albumu, kurā attīsta interesi par popmūziku, savas mūzikas skumji nostaļģisko noskaņu ietverot lipīgās, ritmiskās melodijās, ko var raksturot kā artistic pop. Uzstājas viena un ir atvērta sadarbībai ar citiem māksliniekiem.” Tā Maijas Līcītes solo projekts nesen tika pieteikts festivālā ”Re Re Riga!”.

Visbeidzot, festivālu ”Zemlika” ar savu klātbūtni un koncertu pagodinās arī Sāra Lipsteita (Sarah Lipstate) jeb ”Noveller” no Ostinas ASV. Nupat 30 gadu slieksni pārkāpusī mūziķe un māksliniece ir viena no redzamākajām un pazīstamākajām savas paaudzes instrumentālās ģitārmūzikas pārstāvēm. Cauri solo albumiem, kā arī vairākām sarabībām (to skaitā ar Eidenu Beikeru (Aidan Baker), ”thisquietarmy”, Lī Ranaldo (Lee Ranaldo) un citiem), ”Noveller” turpina attīstīt savu muzicēšanas manieri, klausītājus aizvedot daudzslāņainos seismiskos un meditatīvos ceļojumus, reizē liekotiem tiem brīnīties, ka to spēj viņas divas rokas, kājas (lasi – efektu pedāļu arsenāls) un viens instruments – elektriskā ģitāra. Tiesa, pēc nesenās kopīgās turnejas pa Amerikas Savienotajām Valstīm kopā ar ”St. Vincent”, ”Noveller” vairs nav viena. Arī koncertā Durbē S. Lipsteitai pievienosies viņas draugs, mūziķis Aleksis Fleisigs (Alexis Fleisig), ”Noveller” mūzikai piešķirot papildus, elektronisko skaņas ierīču radītas nokrāsas.

Biļetes uz mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu ”Zemlika” nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Šobrīd atlikušas dažas no lētākajām pirmajām biļetēm par 20.00 eiro. Tuvojoties festivālam tās kļūs dārgākas. Biļešu skaits stingri ierobežots.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl