Zelta Mikrofons: Flame & The Rolltones debijas reizē piesakās divās kategorijās

0 Komentāru

Līdz gada beigām reizēm šķiet, ka jāpaspēj vairāk, nekā pirms tam visos mēnešos kopā. Šis laiks it īpaši mūziķiem ir īpaši svarīgs, jo pienākusi kārta arī viņiem pieteikt savus veikumus Latvijas gada mūzikas balvā Zelta Mikrofons. Grupa Flame & The Rolltones ar savu albumu “Road trip” piesakās uzreiz divās kategorijās – Labākais albums un Labākā debija.

Grupas Flame & The Rolltones solists ir izbijušais “fabrikants” jeb realitātes šova Talantu fabrika dalībnieks Flame jeb īstajā vārdā Atis Zviedris. Tā radusies 2006. gada vasarā, kad populārā kafejnīcā, iepretim Latvijas Mūzikas akadēmijai, kopā sanāca četri mūziķi – Uģis Eihvalds, Valters Sprūdžs, Jānis Lācis un jau pieminētais Atis. Pēc neskaitāmām kopmēģinājumu sesijām dažādos diennakts periodos un desmitiem litru kafijas, tika ielikts labs pamats turpmākajai darbībai.

Grupas oriģinālmateriālā sadzirdamas ietekmes no kantrī, blūza, folkmūzikas, roka un pat gospeļmūzikas, taču vienā vārdā grupas oriģinālmūziku vislabāk raksturo Americana.
Sākotnēji ansamblis spēlēja dažādu populāru dziesmu kaverversijas, bet 2013. gadā tika uzsākts darbs pie oriģinālmateriāla. 2014. gada oktobrī tika izdots debijas albums Road Trip, kas guvis lielu klausītāju un mūzikas kritiķu atzinību, un uzskatāms par pirmo Americana albumu, kas izdots Latvijā. Pirmais radio singls Better Way kā albuma priekšvēstnesis tika izdots 2014. gada augustā.

Interesanti, ka grupai ir izdevies saglabāt nemainīgu sastāvu jau astoņus gadus un gada laikā no idejas par oriģinālmūzikas rakstīšanu nonākt pie rezultāta – ierakstīts debijas albums, kuru atzinīgi novērtē gan mūzikas mīļotāji, gan kritiķi. Rodas sajūta, ka lielākie panākumi grupai vēl tikai priekšā. Mūziķi sevi pieteikuši divās kategorijās – Labākais albums un Labākā debija.

0 Komentāru