Vislatvijas Kino svētki apvienos 13 kinoteātrus

Komentāri
Vislatvijas Kino svētki apvienos 13 kinoteātrus
Kadrs no filmas "Akmeņi manās kabatās". Publicitātes foto

Nākamnedēļ, no 24. līdz 26. septembrim, pirmo reizi notiks Vislatvijas Kino svētki – 42 filmas un vairāk nekā 600 kinoseansi sagaidīs apmeklētājus 13 kinoteātros visā Latvijā.

Vislatvijas Kino svētku ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt kinoteātrus ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem – divas biļetes par vienas cenu.

Kino svētkos tiks izrādītas arī jaunākās Latvijas filmas – divas pilnmetrāžas animācijas – Signes Baumanes ”Akmeņi manās kabatās” un Reiņa Kalnaeļļa ”Zelta Zirgs”; Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma ”Spēlmanis” (režisors Ignas Jonins,) kā arī trīs jaunākās dokumentālās filmas: Pētera Krilova filma ”Uz spēles Latvija”, Dzintara Dreiberga filma par Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem ”Nāc ar mani padejot” un dokumentālā filma par Rīgu ”Pāri ceļiem un upei”, ko veidojuši septiņi Eiropā slaveni dokumentālā kino režisori.

”Kino svētku ideja ir ļoti pozitīvi vērtējama. Laikā, kad ir pieejami dažādi filmu skatīšanās kanāli, tā pieredze, ko var piedzīvot filmu skatoties kinoteātrī, joprojām ir visiespaidīgākā un viskvalitatīvākā. Turklāt kinoteātris uztur dzīvu kino skatīšanās brīnumu un ļauj to izbaudīt kopā ar citiem, kā tas ir bijis jau kopš kino pirmsākumiem pirms vairāk nekā simts gadiem,” ir pārliecināta Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

”Man ir liels prieks, ka visi Latvijas kinoteātri pirmo reizi ir vienojušies kopīgā akcijā ar mērķi veicināt kino apmeklēšanas kultūru. Es aicinātu visus kinomīļus izmantot šo iespēju paņemt aiz rokas un atvest uz kino cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ nav apmeklējuši kinoteātri ilgu laiku. Es ļoti ceru, ka šie svētki kļūs par iecienītu un ikgadēju tradīciju!” stāsta ”Forum Cinemas” direktors un Vislatvijas Kino svētku iniciators Normunds Labrencis.

Salīdzinot ar tuvākajām kaimiņvalstīm, vidēji Latvijā kinoteātrus apmeklē mazāk skatītāju – 1,18 apmeklējumi uz 1 iedzīvotāju gada laikā. Piemēram, Zviedrijā kinoteātrus vidēji apmeklē 1,7 reizes, Igaunijā – 2 reizes, bet Dānijā – 2,5 reizes gadā. Latvijas kino industrijas mērķis ir veicināt vidējā apmeklējuma pieaugumu un Vislatvijas Kino svētku tradīcija ir solis ceļā uz šo mērķi.

Lai popularizētu kino apmeklēšanas kultūru, ir apvienojušies lielākie Latvijas kinoteātri – ”Kino Citadele”, ”Multikino”, ”Cinamon”,”Splendid Palace”, ”Kino suns”, ”Kino Balle”, ”Silver Screen Rēzekne”, ”Silver Screen Daugavpils”, ”Kino Gaisma”, ”Rio”, ”Kino Lora”, Vidzemes koncertzāle ”Cēsis”, ”Auseklis”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl