VIDEO: sabiedrībā zināmi cilvēki izmēģina migrēnas simulatoru

1 komentārs
VIDEO: sabiedrībā zināmi cilvēki izmēģina migrēnas simulatoru
Foto: ekrānuzņēmumi

Izteikta jutība pret gaismu, skaņām un smaržu ir tikai daži no migrēnas lēkmes raksturojošiem simptomiem. Kaut arī migrēna neapdraud cilvēka dzīvību, šī saslimšana mēdz negatīvi ietekmēt cilvēku dzīves kvalitāti, kā arī darbaspējas.

Lai kliedētu sabiedrībā valdošo neizpratni un veicinātu līdzcietību pret cilvēkiem, kuri cieš no šīs saslimšanas, ir radīts migrēnas simulators, kurā tiek inscenēts, kā lēkmes laikā jūtas ar migrēnu sirgstoši cilvēki.

Migrēnas simulatoru izmēģinājuši arī sabiedrībā zināmi cilvēki – aktrise Līga Zeļģe, raidījumu vadītāja un producente Lelde Lietaviete, modes blogeris Deniss Ševeļovs, kā arī aktieri Ainārs Ančevskis un Jānis Vimba. Viņi, daloties ar savām sajūtām par simulatorā pieredzēto, aicina pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai, būt iecietīgiem pret migrēnas slimniekiem, kā arī galvassāpju gadījumā vērsties pēc palīdzības pie speciālistiem.

FOTO

”Sajūta ir ārkārtīgi nepatīkama. Ja pirmajā brīdī liekas, ka to ir iespējams izturēt, tad ilgtermiņā tas kļūst nepanesami. Gaismas zibšņi un skaņa sagriež pasauli kājām gaisā, atslēdzas loģiskas, konstruktīvas domas, iestājas tāda kā panika un bezpalīdzīguma sajūta. Neviens neizvēlas būt slims, neviens neizvēlas galvassāpes, mēs visi gribam būt veseli. Tie, kuriem dota iespēja palīdzēt, lūdzu, cieniet tos cilvēkus, kuriem ik pa laikam uzrodas šādas galvassāpes. Svarīgākais ir būt klāt un atbalstīt”, pēc simulatorā piedzīvotā atzīst raidījumu vadītāja un producente Lelde Lietaviete.

VIDEO

”Savā dzīvē ar galvassāpēm un migrēnu cīnos diezgan regulāri. Taču tikai vienu reizi esmu saskāries ar tiešām briesmīgu migrēnas lēkmi, kuru grūti salīdzināt ar simulatorā pieredzēto. Lai nevienam nebūtu jāpiedzīvo smaga migrēnas lēkme, spēcīgu galvassāpju gadījumā aicinu ikvienu neklusēt, nedarīt sev pāri pašārstējoties, bet gan doties pie speciālista un veikt regulāras pārbaudes,” pārdomās pēc simulatora izmēģināšanas dalās aktieris Ainārs Ančevskis.

Galvassāpju iemesli mēdz būt dažādi, un kaut reizi savā mūžā tās izjutis ikviens. Cilvēki, kuri cieš no hroniskas migrēnas, periodiski piedzīvo intensīvas lēkmjveida galvassāpes, kuras bieži pavada nelabums, slikta dūša, paaugstināts jūtīgums pret gaismu, smaržām un skaņām.

Lai pārliecinātos par savu galvassāpju iemeslu un to gadījumā saņemtu palīdzību, ikvienam Latvijas iedzīvotājam līdz pat 2016. gada 24. janvārim ir iespēja pieteikties galvassāpju speciālistu bezmaksas konsultācijām, zvanot pa tālruni 26575884 darba dienās no plkst. 13.00 līdz 16.00. Konsultācijas notiks Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā.