48 komentāri
Vai sērošanas laiks nebija par īsu? Eksperta komentārs par Andra attiecībām divus mēnešus pēc Sandras nāves
Sabīne Zvirbule/Skaties.lv

Īstu viedokļu vētru sacēlusi vēsts par to, ka apvienības ”Duets Sandra” Andris Brīnums nepilnus divus mēnešus pēc sievas nāves uzsācis jaunas attiecības. Kamēr vieni sveic jauno pāri, otri ir sašutuši par to, ka jaunā mīlestība nākot par ātru. Skaties.lv noskaidroja, ko par šo situāciju domā psihoterapeite Aina Poiša.

Andris ziņu par jaunajām attiecībām ne mirkli neslēpj. Andra stāsts plašāk te!

“Mēs nekad neesam tiesīgi lemt par cita dzīvi un attiecībām, jo mēs nezinām šo attiecību vēsturi. Runājot par pēdējām atvadām no dzīvesdrauga, pastāv vairāki varianti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja cilvēku aizsauca neārstējama slimība (tā tas bija arī Sandras gadījumā – plašāk te – red.), ja cilvēks pirms nāves ilgi slimoja, pārim bija iespēja jau atvadīties šajā slimošanas laikā.

Nereti pats aizgājējs šajā atvadu procesā mēdz novēlēt palicējam pēc viņa nāves nevis iegrimt sērās, bet turpināt dzīvot. Un šāda vienošanās ir kas daudz dziļāks par kaut kādu tradicionāli noliktu sērošanas laiku,” Skaties.lv atklāj eksperte.

Vēsturiski FOTO ar Andri un Sandru

Viņa uzsver, ka emocionālās atvadas ir daudz nozīmīgas par šīm fiziskajām atvadām – bērēm un sērošanas laiku pēc tām. Gadījumos, kad cilvēku mūžībā aizsauc neārstējama slimība, tuviniekiem ir laks emocionāli atvadīties. Un tas nozīmē daudz vairāk par staigāšanu melnās drēbēs gada garumā.

Aina Poiša

Aina Poiša

“Nereti pat pats aizgājējs uzsver, ka nevēlas, lai mīļotais gadu sērotu. Grib, lai pēc viņa paliek gaišums, otrs cilvēks atkal sāk dzīvi, nevis grimst skumjās. Piemēram, čigānu bēres ir dzīves svinēšana trīs dienu garumā. Mums, latviešiem, vairāk raksturīga sērošana.

Man ir gadījies būt bērēs, kurās pēc paša aizgājēja vēlmes cilvēki nevis raud un sēro, bet gan ar prieku atceras kopīgos brīžus. Atvadās ar gaišu sajūtu, kas ir pozitīvāk, nekā pārdzīvot.

Jo tas dzīves gals jau agrāk vai vēlāk pienāk visiem. Bet jāatceras, ka bez tās dāmas melnā jau ir arī otra dāma – dzīve,” tā Aina.

Viņa uzsver, ka Andra gadījums nekādā gadījumā nav pelnījis nosodījumu. “Ir jāpārstāj kritizēt citu cilvēku rīcību, jo mēs neviens nezinām, kā tas bija – kādas bija viņu attiecības, kā bija būt līdzās grūtajā slimības laikā un atvadīties emocionāli.

Vajag iestāties par dzīvi nevis dzīvot mūžīgās sērās. Ne visi to var, un tie, kas paši nevar, bet redz, ka citi atļaujas, parasti arī kritizē,” novērojusi eksperte.

Eksperte piebilst, ka Andra mešanās jaunajās attiecībās nekādā ziņā neliecina par to, ka mīlestība pret Sandru nav bijusi patiesa – gluži otrādi.

“Mīlestība jau nebeidzas ar cilvēka nāvi. Un cieņu pret mirušo var izrādīt dažādi – ne tikai gadu staigājot melnās drēbēs. Uzliktais sērošanas laiks patīk tiem, kuri bēg no jūtām, taču emocionālās atvadas ir daudz dziļākas kā ārējais sērošanas laiks,” uzver Aina.

Foto: Andris pirmo reizi kāpj uz skatuves pēc Sandras nāves

TOP komentāri

 • smiekli
  +18 +13 -5

  smiekli

  Baigā eksperte. Dzīvot jau var kā grib, tikai nevajadzēja sevi reklamēt kā mīlošo, nelaimīgo, sērojošo.
 • zene
  +13 +12 -1

  zene

  Tādi eksperti varam būt visi.Šajā gadījumā eksperte mēģina lavierēt un būt tā labiņā,kas aizstāv.Neviens nesaka,ka visu mūžu jāstaigā melnā un,ka bēdām jābūt mūžīgām,bet runa ir par elementāru cieņu un tāpat kā mums ir svētku tradīcijas,tāpat ir arī kapu,sēru tradīcijas,kuras tomēr aiz cieņas pret aizgājēju ieturam.
 • eline
  +14 +11 -3

  eline

  Kā dzirdu Poišas balsi tv tā pārslēdzu kanālu.Kur var būt tik katinošs cilvēks!!!!!!Andris bija pārguris no sievas slimošanas un tādēļ nepaguva vēl godīgi apglabāt jau cita gultā,pretīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl