Komentāri

Pirms Eiropas Kinoakadēmijas balvu sadales vairākas no EFA nominētajām filmām būs iespēja izbaudīt Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmā. Viena no šādām filmām ir īru trilleris ‘71, kas ir nominēts kategorijā Eiropas kino gada atklājums (European Discovery of the Year).

Kā informē kinoprojekta Spektrs pārstāvji, filmu ’71 varēs noskatīties Riga Meetings programmas ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 11. decembrī, kā arī īpašā seansā kinoteātrī Kino Citadele 12. decembrī. Filma atgriezīsies uz ekrāniem janvārī.

Publicitātes foto

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies uzticamajos protestantos un naidīgajos katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Uz vēsturiskiem notikumiem balstītā filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību. Filmas režisors ir Jans Demānžs (Yann Demange), un šī ir viņa pirmā spēlfilma. Tā uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (Starred Up, 300: Rise of an Empire), kuram tieši loma šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā Nesalauztais (Unbroken), galvenajā lomā. Kinoeksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma ‘71 ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no pašiem pirmsākumiem.

Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Varu kinofestivālu publika un žūrija – tagad ir jūsu kārta. Ja tiek palaista garām iespēja noskatīties filmu īpašajos decembra seansos, to varēs noskatīties arī janvārī, kad tā tiks izrādīta plašāk kinoprojekta Spektrs ietvaros. Spektrs atbalsta nestandarta un neatkarīgo kino, un šī būs jau trešā filma, ko piedāvās noskatīties Spektrs veidotāji. Šajā rudenī kinoprojektā Spektrs tika izrādīta Ksavjē Dolana filma Toms Fermā (Tom at the Farm), kā arī Denī Vilnēva Ienaidnieks (Enemy).

Filmas mājaslapa: www.kinospektrs.lv/71

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl