Uz kino ekrāniem skatāms vēsturisks britu trilleris ’71: Pēdējais kareivis

0 Komentāru
Uz kino ekrāniem skatāms vēsturisks britu trilleris ’71: Pēdējais kareivis

Kinoprojekts Spektrs piedāvā vienu no aizgājušā gada labākajām filmām, spilgtu režisora Jana Demānža (Yann Demange) debiju 71: Pēdējais kareivis” (‘71), kura stāsta par dramatiskiem notikumiem Belfāstā, Īrijā. Filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību:

1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies protestantos un katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (Starred Up, 300: Rise of an Empire), kuram loma tieši šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams galvenajā lomā aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā Nesalauztais (Unbroken). Kino eksperti paredz Džekam O’Konelam spožu kino karjeru, un filma ‘71: Pēdējais kareivis ir lieliska izdevība sekot tai līdzi jau no pašiem pirmsākumiem.

Filma uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem, un nominēta European Film Awards kategorijā Eiropas kino gada atklājums, kā arī Britu Kinoakadēmijas balvai BAFTA nominācijās Labākā filma, Spilgtākā debija (Jans Demānžs) un Uzlecošā zvaigzne (Džeks O’Konels).

Filmu jau atzinīgi novērtēja Berlīnes, Ņujorkas, Toronto un Karlovi Vari kinofestivālu publika un žūrija – tagad ir jūsu kārta. Skatieties filmu ’71: Pēdējais Kareivis no 16. janvāra kinoteātros Kino Citadele, Cinamon, Multikino, Splendid Palace un K Suns!

Filmas treileris: http://youtu.be/CvDQaTD63co
Filmas mājaslapa: http://www.kinospektrs.lv/71

Kinoprojekts Spektrs atbalsta nestandarta un neatkarīgo kino, un šī jūs jau trešā filma, ko piedāvās noskatīties Spektrs veidotāji. Aizgājušajā gadā kinoprojektā Spektrs tika izrādīta Ksavjē Dolana filma Toms Fermā (Tom at the Farm), kā arī Denī Vilnēva Ienaidnieks (Enemy).

0 Komentāru