UgunsGrēka zvaigzne atklāj noslēpumus, kā uzturēt sevi formā!

0 Komentāru
UgunsGrēka zvaigzne atklāj noslēpumus, kā uzturēt sevi formā!
Foto: Reinis Oliņš, publicitātes foto

Nacionālā teātra aktrise Līga Zeļģe UgunsGrēka Danas lomā skatītājus priecē ar lielisku formu. Viņa žurnāla Rīgas Viļņi speciālizdevumam TV Jaunā sezona atklāj, kā tādu uztur.

Dana UgunsGrēkā var atļauties gan šauras kleitiņas, gan īsus svārkus, jo aktrise Līge Zeļģe ikdienā rūpējas par formu. Turklāt drakoniskas diētas nav viņas gaumē, – aktrisei patīk garšīgi paēst. Tad kāds ir viņas noslēpums?

Dzeram daudz ūdeni un skrienam

“Fiziskā aktivitātes, daudz ūdens un limfodrenāžas procedūras!” vaicāta par formas uzturēšanu ikdienā, atklāj Līga Zeļģe. Viņas pēdējais sasniegums veselīga dzīvesveida ievērošanā esot ūdens dzeršana.”Izklausās smieklīgi, bet sākumā man bija grūti izdzert daudz ūdens. Bet, šo procesu sākot, organisms pats pieprasa vairāk un vairāk ūdens, tu sāc just slāpes,” novērojusi aktrise, kura ik rītu sāk ar glāzi silta ūdens. Arī vakaros pirms gulētiešanas viss tiekot “noskalots” ar glāzi silta ūdens.

Līga Zeļģe jeb Dana seriālā UgunsGrēks

Iedrošinājums Līgai ir ne vien ūdens nedzērājiem, bet arī tiem, kam nepatīk skriet – jo biežāk skrien, jo vairāk to gribas darīt! Aktrise atceras, ka jāpiespiež sevi bijis vien pirmās trīs reizes, bet tad jau tā izvērtusies atkarībā. Izrādās, aktrise ir rīta krosiņa piekritēja. “Šo vasaru pavadīju Talsos un centos skriet katru dienu piecus kilometrus. Pārsvarā – no rītiem. Pamostos, izdzeru ūdeni un eju skriet. Kafiju dzeru tikai pēc tam, kad esmu izskrējusi,” stāsta Līga. Skriešana netiekot aizmirsta arī pārceļoties uz Rīgu, un tai lieliski noder Ziedoņdārzs vai Grīziņkalns. Teātra sezonā bieži skriet sanāk vakaros, lai iztērētu uz skatuves sasmelto enerģiju.

Varbūt kādu diētu?

Par labāko diētu Līga sauc darbu un vēlreiz darbu. “Svaru zaudēju vai nu traģiskās dzīves situācijās, vai tad, ja ir milzīgi daudz darba. Kā tagad, gatavojoties Dāvja Aukškāpa režisētajai drāmai Ceļā uz mājām Nacionālajā teātrī.”

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Aktrise atklāj, ka ir no cilvēkiem, kam īpaši nomest svaru nav nācies. “Drīzāk esmu konstatējusi svaru, kurā jūtos viskomfortablāk, un mēģinu to saglabāt, nelaižot augstāk par pusotru kilogramu. Kad jau ir divi, jākļūst uzmanīgai!” Brīžos, kad Līga sajūt draudus savai formai, viņa ir ar mieru pārskatīt ēdienkarti. “Man ir vairākas stadijas. Pirmā, kad cenšos neēst neko treknu un smagu pēc sešiem. Citu reizi provēju atteikties no miltu ēdieniem. Taču ilgstoši ne vienu, ne otru ievērot nevaru, jo man ļoti patīk garšīgi paēst. Varu ar sevi sarunāt tikai mazas niansītes, sakot: “Lūdzu, Līga, šodien neēd vairs to un to. Nu, lūdzu, Līga…” smej aktrise.

Iesakāmas arī dažādas procedūras

Aktrise ir pārliecināta, ka par ķermeni jārūpējas arī ar dažādām procedūrām. Izmēģinājusi gan karsto jogu, gan citas procedūras, nu jau kādu laiku viņa izvēlas masāžas, ko sniedz Figura Line aparāts. Kas tas tāds? Izrādās, UgunsGrēka skatītājiem tas nav svešs, jo atrodas stūrī trenažieru zālē, kurā Fēlikss nāk dauzīt boksa maisu, Vadims – sēdēt pirtī, bet Helēna – mīties uz velotrenažiera.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Neaizmirstam par limfu

Kā kādā no kārtējiem pārtraukumiem filmēšanas laukumā pārliecinās žurnāls Rīgas Viļņi, masāžas process tiešām atgādina rullēšanos. Ieslēgts aparāta cilindrs sāk griezties, no tā iekšienes strāvo siltums, un masāža var sākties. Viens otrs tehnisks vīrs nosmej, ka process atgādina tādu kā “paššmiģelēšanos”, un nevar nepiekrist – cilvēks pats sevi masē, ar noteiktām pozām spiežoties klāt pie ruļļa sāniem, tādā veidā secīgi izmasējot visu ķermeni no plecu joslas līdz pat papēžiem.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Procedūras apraksts vēsta, ka masāžas laikā limfas plūsmas ātrums desmitkāršojas. Masāža refleksīvi iedarbojas uz visu limfas sistēmu, uzlabo tās tonusu, mazina limfas sastāvēšanos audos, audu pietūkumu un uzlabo vielmaiņu. Pēc masāžas uzlabojas gāzu, minerālsāļu izdalīšanās no organisma. Līga Zeļģe piekrīt, ka pēc procedūras ir enerģijas pieplūdums, mierīgāks miegs un tvirtāka āda.

Limfas stimulācijas masāžas labums ir arī faktā, ka tā var palīdzēt nomest lieko svaru un samazināt apkārtizmēru. Masāžas laikā iedarbina ārējos muskuļus. Notiek darbs ar visu ādas virsmu, tāpēc var iegūt tonizētus muskuļus, slaidāku augumu, tvirtāku un stingrāku ādu, kā arī mazāk izteiktu tūsku un celulītu.

0 Komentāru