UgunsGrēka Kristas lomas atveidotāju tramvajā pēta ar atvērtām mutēm

14 komentāri
UgunsGrēka Kristas lomas atveidotāju tramvajā pēta ar atvērtām mutēm
Publicitātes foto

Jau pirmajās šīs sezonas UgunsGrēka sērijās kļūst skaidrs, ka nesen iepazītā Krista, ko atveido jaunā aktrise Marija Linarte, neaprobežosies tikai ar epizodisku iesaistīšanos seriāla kaislībās. Pateicoties jaunās aktrises talantam, šim tēlam seriālā lemts ilgs mūžs. Žurnāls TV Jaunā sezona iepazīstas ar seriāla jaunpienācēju.

Tieši 23. februāra UgunsGrēka skatītāji iepazina jaunu avantūristi Kristu un viņas draudzeni Alisi, kas parādījās Pētersonu viesnīcā kopā ar kādu manāmi iereibušu biznesmeni Ilmāru. Viņš no seriāla drīz vien izgaisa tālēs nezināmās, bet Krista ir uz palikšanu, tāpat kā viņas atveidotāja, jaunā aktrise Marta Linarte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Teātra kritiķe Valda Čakare tevi savulaik augstu novērtējusi: tu esi daudzsološa jauna aktrise. Bet par tevi visai maz zinām. Kur esi dzimusi, cik tev tagad gadu?

Esmu dzimusi Rīgā, man ir 22 gadi. Mācījos Jūrmalā, Vaivaru pamatskolā, vidusskolu pabeidzu Rīgā. Paralēli gāju Jūrmalas mūzikas vidusskolā. To, ka gribu būt aktieros, sapratu, kad aktierstudijās bija pienācis pirmā kursa viducītis. Līdz tam tā vienmērīgi plūdu pa dzīvi, biju diezgan skaidri nolēmusi, ka studēšu kokles spēli Mūzikas akadēmijā. Tomēr nesavaldīgais raksturs lika man apstāties. Mūzikas skolu pametu. Gribētu iestādies mediķos, bet man absolūti nepadodas eksaktās zinātnes. Ķīmiju nesaprotu. Man kaut kur vajadzēja iet mācīties, un viena no manām skolotājām – Zigrīda Apsalone – teica, ka man vajadzētu pamēģināt uz aktieriem. Aktiermākslas studijās ir gan mūzika, gan dejošana, un es varu būt ārste, ja vēlos… principā gluži jebkas.

FOTO

Uz ielas tevi noteikti jau pazīst un sveicina?

Dažreiz, bet mēģinu to kaut kā ignorēt. Nesen biju draudzenes kāzās, protams, līst asaras, ka mūsu draudzene iziet pie vīra, bet tad man klāt pienāk kāda sieviete, kas acīmredzot ir draudzenes radiniece, un man stāsta, – tu man piedod, bet es ļoti regulāri skatos UgunsGrēku… Nu domāju – tūlīt kaut ko teiks par lomu, bet viņa… Tu man piedod, ka tev tā esmu “pielipusi”, bet tu esi tik līdzīga tai meitenei Kristai, nu tik līdzīga. Domāju, nu kā var būt divi tik līdzīgi cilvēki. Es atkal domāju, cik tas ir mīļi. Jā, man patīk, ka cilvēki meklē un atrod dubultniekus.

Reiz es ar Janu Ļisovu (Alises lomas atveidotāja seriālā UgunsGrēks), manu draudzeni no UgunsGrēka, braucām kopā tramvajā no filmēšanas, un pirmajā vagonā iekāpa pirmās klases skolēni. Tieši bērni jau ir tie, kas skatās UgunsGrēku. Viena maza meitenīte stāv pie mana tramvaja sēdekļa un skatās uz mums ar puspavērtu muti. Tā viņa nekustīgi tur mita 10 minūtes, bet pēc tam pamazām sapulcēja ap mums mazo skolasbērnu pūlīti. Bijām spiestas nākamajā pieturā izkāpt un pārsēsties citā vagonā… Viņi laikam bija šoka stāvoklī, ka esam draudzenes arī dzīvē.

org_20150904_46cd1265

Aktieri reizēm mēdz atklāt, kas viņiem palīdzējis nokļūt teātrī, uz skatuves. Vai arī tevi kāds UgunsGrēkā ir “iebīdījis”?

Es nezinu (Mulsi smaida.)… Man piezvanīja un piedāvāja. Uzaicināja uz provēm. Režisore pienāca un pateica, ka grib ar mani strādāt. Ļoti baidījos, ka neesmu gatava vēl būt tik ļoti patstāvīga. Uzreiz pateicu, ka neesmu pārliecināta par izvēli. Man bija diena laika izdomāt, vai to gribu. Mans pasniedzējs Pēteris Krilovs teica: jā, ej, bet izlasi scenāriju, izpēti, kā virzīsies tava loma, lai nav tā, ka nokļūstu kaut kādos neceļos.

Man šķiet, ka esi ļoti dabiska. Kādos neceļos tu varētu aiziet?

Man visvairāk bail no zvaigžņu slimības. Es, piemēram, atceros pirmo Spēlmaņu nakti, kurā biju 1. kursā. Man tas bija kultūršoks. Tā pasaule ļoti atšķīrās no tās, kādu biju iedomājusies, bet ne jau sliktā nozīmē, vienkārši atšķīrās. Tad sāku domāt, vai vispār tur vēlos būt, vai es ar to spēju tikt galā un vai nemainīšos. Liku savām draudzenēm nosolīties: ja kaut nedaudz mainos uz slikto pusi, lai man iesit kārtīgu pliķi. Bet, protams, ir arī otrs grāvis, kad pašai sāk šķist, ka viss labais, kas ar tevi notiek, ir nepelnīti.

Kā tev pašai ar mīlestību?

Viss ir brīnišķīgi, bet man neliekas, ka man par to būtu jārunā. Tā ir tā daļa, kuru vēlos paturēt sev. Man ir paveicies, ka tie cilvēki, kas man bijuši un ir blakus, mani saprot.

Ko tev vislabāk patīk darīt pēc teātra?

Man patīk cept kūkas, gatavot ēst.

Ēst gatavot proti, tātad būsi laba sieva…

Jā, jā, preciet mani! (Smejas.)

Visu interviju lasi žurnāla Rīgas Viļņi speciālizdevumā TV Jaunā sezona.

TOP komentāri

 • lulluu
 • Arta Purvīte
  +5 +5 0

  Arta Purvīte

  Viss raksts ir drausmīgi kļūdains,varētu domāt,ka tas tapis kādam bakstoties viedtālrunī
 • lulluu
  +4 +4 0

  lulluu

  Un plikai d****i arì bùs kāda vaina-pa resnu,tievu vai bālu..:D
  Ja Tev nepatìk-neskaties!!
  Atradusi problēmu!:D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl