Ūdrītim un Balodei ceļojuma laikā zagļi ”nosper” bloku ar cigaretēm

0 Komentāru
Ūdrītim un Balodei ceļojuma laikā zagļi ”nosper” bloku ar cigaretēm
Foto: LETA

Pēc piecu mēnešu prombūtnes dzimtenē atgriezies mūziķis Rolands Ūdris (40) un rakstniece, aktrise un dziedātāja Ilona Balode (33), kuri rudenī, lai izvairītos no Latvijas aukstās ziemas, devās ceļojumā uz siltajām zemēm. Viņu pirmā pieturvieta bija Milāna, bet ceļojuma laikā viesojušies arī Kanāriju salās un Spānijā, kur nācies izjust arī zagļu klātbūtni.

Novembra sākumā, sapakojuši ceļasomas, kurās liktas tikai nepieciešamākās lietas, ar ģitāru plecā un 40 eiro kabatā romantiskais pasaules iekarotāju pāris devās ceļā. Ziemas laikā apkures rēķini dzīvoklī ir tik lieli, ka dažkārt pārsniedzot ikmēneša ienākumus. ”Arī tas bija viens no iemesliem, kādēļ ziemu izlēmām pārlaist tur, kur ir silts,” rudenī žurnālam Kas Jauns skaidroja Ūdrītis.

”Vispirms lidojām uz Milānu. Vienīgais, ko zinājām, ir tas, ka mums tur vismaz vienu diennakti būs kur nakšņot, jo ir rezervēts hostelis. Tad jau ar pirmajām dienām sākās īstā dzīve… Muzicēšana uz ielām un īsta izdzīvošanas skola. Laikapstākļi nebija no tiem labākajiem, bieži lija,” stāsta Ilona.

Tā kā nauda ātri beigusies, bijis jādomā par izdzīvošanu. Arī šoreiz pāra galvenais iztikas avots bijis – muzicēšana ielās. Abi mācījušies arī jaunas dziesmas, tostarp pasaules hitus, kurus cilvēki atpazinuši, tādēļ naudu metuši vairāk. Mūziķi secinājuši, ka katrā pilsētā ir īpašas dziesmas, kuras dziedot var vairāk nopelnīt. Nicā tā, piemēram, bijusi Boba Dilana Blowin in The Wind, Malagā Ziemassvētku laikā – Džona Lenona Imagine. Katru dienu, lai nopelnītu maksai par hosteli, maizei un sieram, spēlēts vismaz trīs četras stundas.

”Tā bija cīņa par eksistenci. Situācijas tik dažādas… Bieži vien pacienāja ar ēdienu, par ko bijām priecīgi. Kad bijām Marseļā, lija, cilvēku maz. Spēlējam, jo naudas nav. Skrien vīrietis garām, pēkšņi mums iemet simt eiro un skrien tālāk,” atceras Balode.

Kad pietiekami ietaupīts, Ūdris un Balode devās ceļā uz Spāniju, kur laikapstākļi bijuši daudz patīkamāki, tomēr tieši šajā valstī viņu pārsteidza garnadži. ”No draugiem bijām dzirdējuši par Barselonas zagļiem, taču nedomājām, ka arī mēs kļūsim par upuriem. Barselonas autoostā iegāju tualetē, bet Ūdrītis ar somām sēdēja uz soliņa un lasīja grāmatu. Neko tādu nepamanījām. Vien, izejot no autoostas, sapratām, ka fotoaparāta somiņas vairs nav,” nepatīkamo atgadījumu žurnālam Kas Jauns klāsta Balode. Savukārt Kanāriju salās nakts aizsegā viņi ”aptīrīti” vairākkārt. Bez sadzīviskiem priekšmetiem zagļu ķērienam bijusi gan Ilonas pase, gan bloks ar cigaretēm. Pēdējais garnadzis gan nozieguma vietā atstājis ādas jaku, kas, iespējams, nozagta kādam tūristam, pašam nav derējusi, bet Ilonai der kā uzlieta.

Pēc atgriešanās dzimtenē Balode plāno piedzīvoto Spānijā un Kanāriju salās apkopot grāmatā. Atgādinām, ka pirms četriem gadiem īstenotais ceļojums uz Ķīnu iemūžināts Ilonas Balodes grāmatā Rīga–Pekina.

0 Komentāru