Komentāri
TV seriālu un Dailes teātra zvaigzne Ģirts Ķesteris atklāj veselīga dzīvesveida noslēpumus
Pubicitātes foto

”Ir tāds teiciens, ka latvietis dzīvo, cepuri kuldams. Vienā brīdī tu kul, kul, bet nākamajā – uznāk slimība! Un ko tālāk? Ceļojumi savā anatomiskajā pasaulē nav tie patīkamākie, bet tomēr – regulāras pārbaudes pie ārsta ir svarīgas!” pārdomās dalās Dailes teātra aktieris un kampaņas ”Rūpes par veselību ir ģimenes laime” vēstnieks Ģirts Ķesteris. Viņš stāsta, cik veselīgs ir aktiera darbs un kā pats rūpējas par savu veselību.

”Jāsaka, ka kultūras vide cilvēkam liek veidot īpašu pieeju dzīvesveidam. Aktieris nepārtraukti tiek vērtēts nevis pēc veciem nopelniem, bet pēdējām izrādēm. Sevi nepārtraukti ir jāpierāda,” stāsta aktieris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš nepiekrīt masveidīgai veselīga dzīvesveida popularizēšanai, jo skatīšanās uz veselīgu maratonistu cilvēkiem liek justies vainīgiem. Cilvēkos mīt arhetipiski veidota sajūta, ka dzīvē noteikti vajag sasniegt lielus mērķus, bet, ja tas neīstenojas, cilvēks sāk sevi sodīt un tā dara sev pāri.

Ģirts pastāsta, ka lielākā daļa kolēģu apmeklē sporta zāli vai nododas cita veida sportiskām aktivitātēm. Tomēr pats dod priekšroku treniņiem mājās.

Fiziski darbojoties, cilvēks iegūst spēju atvadīties arī no eksistenciālām problēmām. Protams, spriedzi bieži radām paši ar savu egoismu un vēlmēm, no kurām grūti atsacīties. Tāpēc ceļš pēc veselības vispirms jāsāk ar ”galvas sakārtošanu”.

Jau aptuveni 15 gadus Lieldienu gavēņa laikā viņš pilnībā atsakās no gaļas. Tas ļauj ne tikai zaudēt svaru, bet arī justies radošākam.

Aktieris nepiekrīt apgalvojumam, ka vīrieši par savu veselību rūpējas mazāk nekā sievietes, lai gan atzīst, ka vīriešiem mēdz būt grūtāk atzīties savā vājumā. ”Pats pret savu veselību izturos ļoti uzmanīgi. Lai gan ikgadējās veselības pārbaudes nepatīk nevienam, reizi gadā tās veicu,” saka Ģirts Ķesteris.

Ģirts pastāsta, ka arī viņam ir zināmas sievietes, kuras cīnās ar krūts vēzi. Diemžēl ar šo slimību pirms gadiem aizgājusi arī viņa vecmāmiņa. Iespējams, ka ar šā brīža medicīnas sniegtajām iespējām situācija būtu bijusi citādāka.

”Motivācija regulārām veselības pārbaudēm, tostarp valsts organizētajām skrīninga pārbaudēm, sevī būtu jāatrod ikvienam, īpaši cilvēkiem, kam ir ģimenes un bērni: ”Brīdī, kad šādi simptomi parādās jau akūtā veidā, cilvēks saprot, cik vērtīgi būtu bijis veikt pamatpārbaudes. Turklāt cilvēks tiek ”noņemts no trases”, dzīve apstājas, un psiholoģiski ar to sadzīvot ir ļoti grūti.”

”Nevar nepiekrist, ka katram zvaigznēs ir ierakstīts viņa liktenis un ceļš. Tomēr, kad sāp zobs, taču ejam pie zobārsta – kaut arī negribas. Diemžēl, kad sāpes rodas no vēža, tad jau ir par vēlu, jo sākumā tas nesāp. Netikumi vairāk vai mazāk ir visiem, bet vēlmju ir vēl vairāk. Nevajag tās visas apcirst! Neticu, ka tas ir iespējams. Tāpēc jāseko līdzi savai veselībai! Nu, un tad var atļauties dzīvot, cepuri kuldams!” tā saka Ģirts Ķesteris.

Lasi vēl